Finansevim, BDDK İntibak Planı Başvurusunu Yaptı!

Finansevim Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Kolo, “BDDK’nın şart koştuğu 100 milyon TL sermaye tutarının üzerindeki finansal gücümüz ve müşterilerimize sunduğumuz güven, bizi geleceğe taşıyor” dedi…

Finansevim’den yapılan açıklamaya göre, şirket, BDDK intibak planı için başvurusunu gerçekleştirdi. BDDK düzenlemeleri hayata geçmeden önce yüzde 200’lük büyüme başarısı kaydeden Finansevim, intibak sürecinden sonra da büyüme grafiğini sürdürmeye devam edecek. Sunduğu tasarruf finansman modelleri ile müşterilerine sektörün diğer oyuncularından farklı hizmetler ve önemli ayrıcalıklar sunan Finansevim yeni dönemde şube sayısını 100’e çıkarmayı, ülke ekonomisine de yıllık 5 milyar TL’lik katkı sunmayı planlıyor.

Şirket politikası gereği kurumsal iş yapış süreçlerini sadece Türkiye özelinde değil, uluslararası arenada da hizmet verebilecek şekilde oluşturduklarını ifade eden Kolo, ‘Üst yönetim kadromuz toplam 80 yıllık bankacılık geçmişine sahip, yüksek lisans eğitimi olan ve tümü üniversite mezunu profesyonellerden kurulu. Sahip olduğumuz deneyim sayesinde, sektördeki sorun ve eksiklikleri tespit edip, doğru çözümleri sunacak modellere öncülük ettik. BDDK sürecinden çok önce salgın döneminde hayata geçirdiğimiz ‘Ekonomi Destek Paketleri’ ile müşterilerimize; taksit dondurma, ödemelerinde gecikme yaşayanlara 30 günlük ek süre desteği, teslimat sürecinde evraklar için ücretsiz kurye hizmeti, Kovid-19’a yakalananlara bin TL değerinde sağlık desteği, kısıtlamalar dolayısıyla teslimatını alamayanlara kira desteği, organizasyon bedelinde 12 taksit imkânı gibi ayrıcalıkları sunduk. Bu tip yenilikçi ve güven veren çalışmalarımızı, hazırlık aşamasında da çok emek verdiğimiz Tasarruf Finansman Şirketleri Kanunu sonrasında da çeşitlendirerek devam edeceğiz.’ ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir