Fintech ve Açık Bankacılık Yaygınlaşıyor

Geleneksel bankacılık ve Fintech işbirliği ile Açık Bankacılık, küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ’ler) için ürün tekliflerini güncellemeyi planlayan finansal kurumlar için oldukça yaygın hale geliyor

Hindistan merkezli özel kredi Kurumu SBM Bank, yakın zamanda PayNearby ile birbirlerinin müşterileri için çeşitli Açık Bankacılık çözümleri sunmak için bir araya geldi. SMB Bank ve PayNearby, “Açık Bankacılık Ağı” başlatmak ve daha geniş bir finansal hizmet yelpazesi sunmak için bir mutabakat zaptı (MOU) taahhüt imzaladı.

SBM Bank, PayNearby’ın API entegrasyonları aracılığıyla mikro işletmeler ve tüccarlar ağı aracılığıyla çeşitli bankacılık çözümleri sunmayı amaçlamaktadır.

SMB Bank’ın Genel Müdürü ve CEO’su Sidharth Rath, şunları söyledi:

“SBM Bank’ta bankacılık, yeni çağ müşterileri için isteğe bağlı bir deneyim haline geldi. Şube yerleri, bankacılık saatleri veya normal bekleme süresi, bu kavramlar hızla aşınıyor.”

Ayrıca, işbirliğinin, ekonomik büyüme ve gelişmeyi teşvik edecek olan mikro işletmeler ve tüccarlar ağı aracılığıyla standart bankacılık hizmetlerine daha iyi erişime izin vereceğine dikkat çekti.

Birkaç yerel finans kurumu yakın zamanda, küçük işletmeler ve şirketler için kredi ürünlerini geliştirmek için hizmet olarak yazılım ve kredi teknik servis geliştiricileri ile işbirliği içinde çalıştıklarını ortaya koydu.

Huntington Ulusal Bankası, afsvision adı verilen ticari kredi platformuyla entegre olmak için otomatik finansal sistemler (AFS) ile bir araya geldi. Yazılım platformu, ticari kredilerin verimli işlenmesi ve yönetimi için diğer harici sistemlere bağlanır.

Avustralya’nın bankacılık rakibi Judo Bank, Infrarisk’in ticari borç verme yazılımını küçük işletme (SMB) kredi operasyonlarına entegre edeceğini doğruladı. Infrarisk, kredi yönetim platformu olan credit Value Maximizer’ı (CVM) borçlu profillerinin ve kredi fiyatlandırmasının daha iyi yönetimi için finansal kuruma entegre edeceğini söyledi.

ABD merkezli Freedom Bank, SMB borç verme işini geliştirmek ve küçük işletmelerle çalışma ilişkilerini güçlendirmek için StreetShares crowdfunding platformuyla bir araya geldiğini doğruladı. Streetshares’in teknolojisini entegre etmek, Freedom Bank’ın, güvenli olmayan kredi ve işletme kredilerine hızlı bir şekilde bağlayarak, SMB borçlularına yönelik kredi prosedürlerini hızlandırmasına izin verecektir.

Küçük İşletme Bankacılığı çözüm sağlayıcısı olan Almanya merkezli Penta, kısa bir süre önce küçük işletme kredisi portalı olan ıwoca ile entegrasyonunu doğruladı. Bu, Penta’nın müşterilerinin ıwoca aracılığıyla banka platformunun kendisinden fon sağlamalarını ve elde etmelerini sağlayacaktır.

İngiltere merkezli bankacılık challenger Starling Bank kısa bir süre önce, küçük bir işletme muhasebe çözümü olan Quickbooks’un Starling Business Marketplace aracılığıyla erişilebilir olacağını ortaya koydu. Starling Bank, küçük işletme müşterilerinin hesap verilerini doğrudan ve otomatik olarak Quickbooks’a entegre ederek geliştirilmiş ve doğru muhasebe ve veri girişi için yardımcı olacaktır.

Katar Uluslararası İslam Bankası, ödemelerle ilgili hileli faaliyetleri önlemek için çapraz kanal dolandırıcılık Koruma Teknolojisini bankaya ekleyecek olan IBM Safer Payments ile ekip kurduğunu açıkladı.

 

Kaynak: Crowdfund Insider

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir