FuzulEv’den Büyüklerimize Destek İçin Tüm Türkiye’ye Çağrı: #SorOna

Tüm dünyayı etkisi altına koronavirüs (COVID-19) salgınının, ülkemizde yayılımın engellenmesine yönelik farkındalık çalışmalarına FuzulEv de #SorOna kampanyasıyla destek veriyor

FuzulEv yayınladığı yeni reklam filmiyle evinden dışarı çıkamayan, yalnız yaşayan veya yardıma muhtaç 65 yaş üstü insanlar için destek çağrısında bulunuyor.

Bu zor günleri birlikte, örnek bir dayanışmayla atlatacağımıza vurgulayan FuzulEv Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Akbal şunları söyledi: “Salgınının yayılım hızını yavaşlatmak için evde kalmamız önemli. Özellikle risk grubunda olan büyüklerimizin evde kalmasını teşvik etmek istedik. Gençlerin ise bu süreçte yaşlılarımıza destek vermesi gerektiğine dair bir farkındalık oluşturmayı amaçladık. Yaşlılarımızın bu toplumun çınarlarıdır. Türk milleti, köklü tarihi boyunca yaşlılarını baş tacı etmiş, onların engin tecrübelerinin kıymetini bilmiş ve bu sayede toplumsal birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunu canlı tutmayı başarmıştır. Bu düşünceyle yola çıktık ve #SorOna kampanyamızla vatandaşlarımıza çağrıda bulunduk. Bu zor zamanlarda halkımızın büyüklerimizi yalnız bırakmayıp, olanlara yardım ellerini uzatacaklarına inancım tam.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir