FuzulEv’den Yazılı Açıklama

“Devletimizin alternatif finans konusunda ülkemizi bu alanda da hak ettiği yere getirmesi için elimizden gelen desteği vermeye hazırız”

FuzulEv Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Akbal tarafından yapılan yazılı açıklamada, Türkiye gibi stratejik bir ülkede piyasalardaki hareketliliğin negatif etkisinin azaltılması için alternatif finansman modellerinin artması gerekiyor. Son dönemde finansal piyasalardaki hareketlilik daha da kırılganlaştı ve piyasalar küresel düzeydeki gelişmelerden doğrudan etkileniyor. Türkiye gibi stratejik bir ülkede bu negatif etkilerin azaltılması için alternatif finansman modellerinin artması gerekiyor böylece söz konusu negatif etkiler de minimize edilmiş olacaktır. Kurduğumuz faizsiz finans modeli kırılganlıktan etkilenmemekte. Faizsiz finansman sistemiyle bugüne kadar on binlerce ailenin ev hayalini gerçeğe dönüştürdük” ifadesine yer verdi.

Açıklamalarına devam eden Akbal, “Türkiye’de 27 yılı aşan tecrübe, güven ve dayanışmayla yolumuza devam ediyoruz. Devletimizin alternatif finans konusunda daha cesur ve kararlı adımlar atıp, ülkemizi bu alanda da hak ettiği yere getirmesi için biz elimizden gelen desteği vermeye hazırız” dedi.

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir