Helal Sektöründe Girişimciler İçin Yeni Ortaklık

Dünya çapında tanınan Education Partnerships UK, hızla büyüyen 5 trilyon dolarlık helal tüketici pazarında girişimcilere eğitim ve sertifikasyon sunmak için dünyanın ilk helal Melek ağı ile işbirliği yaptı

Helal Melekler Ağı, 5 trilyon dolarlık Helal tüketici pazarına giren ilk ağlardan biri ve girişimcilik, beceri geliştirme ve girişimcilere İslami finans konularında eğitim ve sertifika kursları geliştirmek ve sağlamak için Birleşik Krallık Eğitim Ortaklıklarını bir araya getirdi.

Helal Melekler ağı, inovasyonu, girişimciliği ve girişimleri teşvik etmek ve dünyanın dört bir yanındaki yatırımcılara 2025 yılına kadar 9.71 trilyon dolar değerinde olacak helal sektöre girmeleri için ilham vermek için başlatıldı.

Melek ağı, Helal tabanlı anlaşmaları sunma, dağıtma ve yönetme yöntemlerini dijitalleştirmek için yeni ve yenilikçi teknolojiyi benimsiyor. Bunu yaparken, melek yatırımcılar, ilgi alanlarına, risklere ve mevcut portföylerine göre profili belirlenebilen işlem akışına daha fazla erişimden faydalanacaklar.

Eğitim ortaklıkları Birleşik Krallık’ın Kurucu Direktörü Saeeda Ahmed şunları söyledi: “Covid-19 sonrası bir dünya, ekonomik katılımın birden fazla yolunu sağlayan esnekliklere ve yeni çözümlere ihtiyaç duyuyor. Eğitim ve ekonomik katılım, başarılı olan tüm insanları kapsamalı ve nerede olursa olsun ekonomik faaliyetlere izin vermelidir. Eğitim sektörü genellikle girişimcilikten ziyade kariyer ve iş yaratmaya odaklanmıştır, bu nedenle covıd-19 kilitlenmeleriyle geçim kaynaklarını önemli ölçüde sınırlandırmaktadır.”

“4 trilyon dolarlık etik ve helal ekonomi, yalnızca Müslümanlar için değil, etik alanla ilgilenen herkes için girişimcilik, sosyal içerme ve iş yaratma için önemli fırsatlar yaratıyor. Birleşik Krallık’tan dünyanın geri kalanına açılan bir kapı olarak yeni etik ve iş fırsatları yaratmak son derece önemlidir. Helal aslında etiktir, burada işi yürütmenin tüm süreci çevre sürdürülebilirliği, iş ortaklarıyla etik bir şekilde ilgilenmek, ekip ve çeşitli paydaşlara karşı dürüstlükle ilgilidir. ”

“Yaklaşımımız kapsayıcıdır ve iş planlaması, finansal okuryazarlık, İngiliz akredite becerilere dayalı eğitim, mentorluk ve doğru destek ağları türlerini içeren yoğun bir destek ekosistemi ile start-up’ların başarı oranını artırmayı amaçlamaktadır.

Girişimciler sadece 5 trilyon dolarlık etik ve helal tüketici pazarına girmekle kalmayacak, aynı zamanda mücadele eden ekonomiler ve toplumlar için kapsayıcı yaşam hatları sağlayacaktır.”

Helal Angels Network’ün Kurucusu Dr. Tausif Malik şunları söyledi: “Dünyada 1,5 milyardan fazla Müslümanla Helal sektörü Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Güney Asya’da muazzam fırsatlar sunuyor. Bireylerin kariyerlerine ve profesyonel hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olma konusunda harika bir deneyim ile 15 yılı aşkın süredir dünya çapında nicelik eğitimi vermenin sürekli geçmişine dayanarak, Eğitim Ortaklıkları İngiltere’nin hevesli girişimcilere eğitim ve sertifika sağlamak için doğru ortaklar olduğunu hissettik. ”

Dr. Malik ayrıca şunları söyledi: “Eğitim ve bilgi, başarılı karar vermede önemli bir rol oynadığından, bu nedenle girişimcilik, beceri geliştirme ve İslami finans konularında sertifika kursları sağlamak için Birleşik Krallık Eğitim Ortaklıkları ile ortaklık kurduk. Education Partnerships UK, ulusal ve uluslararası müşterilerimiz için İngiliz nitelikleri ve akreditasyonu sağlamak için İngiliz Ödül Kuruluşları, Kolejleri ve Üniversiteleri ile çalışan yenilikçi bir şirkettir. Ayrıca Kurucu Direktör Saeeda Ahmed ile çalıştık ve onlarla büyük deneyime sahibiz .

Helal Angels Network ve Education Partnerships UK, girişimcilik, beceri geliştirme ve hevesli girişimcilere İslami finans konularında eğitim ve sertifika kursları için birlikte çalışır.

Helal Angels Network, melek yatırımcı ülkelerini ilaç ve mütevazı modadan gıda ve turizme kadar gelişen pazarda 1.000’den fazla yatırım fırsatını keşfetmeye davet ediyor.

Helal Melekler ağı, kısa bir süre önce fintech Binbaşı Delio’yu dijital platformlarını helal tabanlı fırsatları çok daha uluslararası bir kitleye sergilemek için bağladı ve dünyanın dört bir yanındaki melek yatırımcılarını sadece anlaşmalarla değil, aynı zamanda birbirleriyle de bağladı. Helal uyum ve sertifikasyon için helal Kurulu Hindistan ve Afrika yatırım piyasasına dokunmak için Tanzanya’nın SSC sermayesi ile ortaklık kurmuştur.

Kaynak: TradeArabia News Service

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir