Her Ay Bir Kitap: İSİFAM Kitap Müzakereleri

İSİFAM’ın düzenlemiş olduğu kitap müzakereleri, kaldığı yerden devam ediyor

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Murat Ustaoğlu ile “ Faiz Meselesi: Tarihte Örnek Uygulamalar” isimli kitap müzakeresi gerçekleşecektir.

Doç.Dr. Murat Ustaoğlu kimdir ?

Ramapo College of New Jersey’de Uluslararası İşletme bölümünden 2006 yılında mezun olmuştur. Yüksek lisans eğitimini City University of New York’ta Ekonomi bölümünde 2008 yılında, doktora öğrenimini ise İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü’nde 2013 yılında tamamlamıştır. 2010 yılında araştırma görevlisi olarak İstanbul Üniversitesi’nde başladığı çalışma hayatına 2016 yılında itibaren doçent ünvanı ile öğretim üyesi olarak devam etmektedir. ABD’de bulunduğu süre zarfında Bank of New York ve JP Morgan Chase Bank’da çeşitli pozisyonlarda görev almıştır. Makroiktisat, Uluslararası İktisat ve İslam İktisadı ve Finansı alanında uluslararası bilim dergilerinde yayımlanmış pek çok makalesi bulunmaktadır.

İslam iktisadı ve finansı alanında kendisini geliştirmek isteyen öğrencilerin daha derin çalışmalar yapmasına imkan sunan okuma grupları bütün lisans ve lisansüstü öğrencilerine açıktır. İki haftada bir düzenlenen bu  okuma gruplarında yapılacak okumalar ve tartışmalar katılımcıların alana dair bilgilerini artırmayı hedefliyor.

Tarih: 3 Aralık

Saat: 16.00

Yer: Seyyid Hasan Paşa Medresesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir