IDB Başkanı’ndan Teknopark Ziyareti

İslam Kalkınma Bankası Başkanı Dr. Bandar M. H. Hajjar, verilen eğitimleri yerinde incelemek ve bilgi almak amacıyla ULUTEK Teknopark’ı ziyaret etti

Ziyarette BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cüneyt Şener, ULUTEK Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Karagöz, teknopark bünyesinde faaliyet gösteren firmaların temsilcileri, Sudan Africa City of Technology personeli, işadamları ve akademisyenlerle bir araya geldi.

Dr.HajjarTürk bilim adamları ve girişimcilerin proje üretmelerinin kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Ziyaretin sonunda BUÜ. Rektörü Kılavuz şu açıklamalarda bulundu:

“ULUTEK, Türkiye’nin önde gelen teknoparkları arasındaki yerini aldı. Bu bölgemizde kapasite artışı ve daha iyi hizmet verilmesi için kurum ortaklarıyla bilgi alışverişimizi sürdürüyoruz. Teknoloji Transfer Ofisimizi de aynı boyutta güvenilir ve kaliteli hizmet vermesi için desteklemeye devam ediyoruz. Bursa sanayisi ve iş dünyasının, gereksinim duyacağı bir teknoloji üretim ortamı hazırlamak için son derece gayretle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cüneyt Şener de yaptığı açıklamada iş dünyası temsilcileri olarak Bursa’nın ekonomik alanda daha iyi yerlere gelmesi ve kalkınması için çok sayıda proje ürettiklerini ve bunların birçoğunu hayata geçirdiklerini belirten Cüneyt Şener, üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi noktasında da BTSO olarak her zaman desteklemeye devam edeceklerinin altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir