IEDC İslami Ekonomi Enstitüsü ile İşbirliği İçinde Olacak !

 

Dubai İslami Ekonomi Geliştirme Merkezi (IEDC), Suudi Arabistan’daki Kral Abdul Aziz Üniversitesi’ndeki (KAU) İslami Ekonomi Enstitüsü ile bir işbirliği anlaşması imzaladı

IEDC, Dubai Medya Bürosu Hükümeti’ne göre, Arap Körfezi İşbirliği Konseyi (GCC) bölgesindeki stratejik ortaklar ağını genişletmeyi hedefliyor.

Anlaşma, iki taraf arasında bilgi ve deneyim alışverişine imkan verecek şekilde düzenlenmiştir ve iki taraf da İslami finans ve ekonomi bazlı girişimlerin yanı sıra araştırma, eğitim ve öğretim alanındaki çalışmaları koordine edecek.

Dubai İslami Ekonomi Geliştirme Merkezi nedir ?

Dubai İslami Ekonomi Geliştirme Merkezi (DIEDC) geliştirmek ve İslam ekonomisini küresel sermaye olarak Dubai’yi tanıtmak için,  Dubai Veliaht Prensi himayesinde 2013 yılında kurulmuştur.

DIEDC , finans, helal endüstrisi, turizm, dijital altyapı, sanat, bilgi ve standartların yedi temel üzerine inşa edilmiştir. Organizasyon elverişli İslami ekonomisinin ilkelerine sağlıklı bir şekilde ulaşmasına yardımcı olacak  girişimlerin uygulanmasını denetleyecek kapsamlı bir çerçeve kurmak için görevlendirilmiştir.

Kaynak: Mubasher

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir