IFSB, Coronavirüs Hastalığını (COVİD-19) Yakından Takip Ediyor

İslami Finansal Hizmetler Kurulu (IFSB) Coronavirüs Hastalığı 2019 (COVID-19) ile ilgili birçok ülke tarafından uygulanan karantinayı yakından takip ediyor

IFSB’nin amacı, tüm paydaşların ve personelin sağlık ve güvenliğini sağlarken, çalışma planının 2020 sürekliliği de dahil olmak üzere üyelerinin etkin bir şekilde hizmet sağlamaktır.

Virüsle ilgili artan sağlık endişeleri nedeniyle, IFSB aşağıdaki planı uygulamayı kabul etmiştir:

  • Standartların Uygulanmasını Kolaylaştıran Tüm Fiziksel Çalıştayları (FIS) bir sonraki duyuruya kadar ertelemek ve uygulama desteğini artırmak için yapılacak eylemleri araştırmak,
  • Tüm atölyeler, teknik toplantılar ve diğer etkinlikler için sanal formatların tanıtılması,
  • IFSB toplantısı, etkinlik takvimi ve IFSB’nin Coronavirus Hastalığı (COVID-19) ile ilgili en son faaliyetleri ve bilgileri ile ilgili güncel bilgi ve yardım sağlayacak delegeler / üyeler / katılımcılar / kamu için özel bir IFSB destek hattının etkinleştirilmesi. IFSB Destek hattına 09: 30’dan 17: 30’a (Malezya Saati) +60 12 237 2642 numaralı telefondan ulaşılabilir.
  • IFSB Sekreterliği’nin COVID-19 için seyahat politikası, sağlık ve güvenlik kampanyasının tanıtımı ve uygulanması.

IFSB, üyeleri verimli bir ilişki sürdürmeye ve ihtiyatlı ve şeffaf bir İslami finansal hizmetler endüstrisinin gelişimini teşvik etmek ve İslami finansal hizmetler sunan kurumların etkin denetimi ve düzenlenmesine rehberlik etmek için çalışma akışının sürekliliğini sağlamaya tamamen bağlı kalmaktadır. Coronavirus Hastalığının COVID-19) yayılması ve etkisi gelişmeye devam ettikçe, IFSB yaklaşımını ve kaynaklarını gerektiği gibi düzenleyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir