İGİAD Eğitim ve Araştırma Komisyonu, İSİFAM’ı Ziyaret Etti

İGİAD Eğitim ve Araştırma Komisyonu, İstanbul Üniversitesi İslam İktisadı ve Finansı Araştırma ve Uygulama Merkezi (İSİFAM)’ı ziyaret etti

İSİFAM Müdürü Doç. Dr. Necmettin Kızılkaya ile yapılan görüşmede, İGİAD faaliyetleri hakkında bilgilendirme yapılarak dernek yayınlarından örnekler takdim edildi.

İGİAD Eğitim ve Araştırma Komisyonu Başkanı Ömer Bedrettin Çiçek, komisyon üyeleri Davut Güler, Muhammed Sait Bozik, Mehmet Mürsel Çiçek ve koordinatör Sinan Polat’ın hazır bulunduğu ziyarette, İslami finans alanında merkezde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alındı.

Karşılıklı işbirliklerinin yapılması temennisiyle ziyaret tamamlandı.

2003 yılında İstanbul’da kurulan Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği (İGİAD) iş ahlakı ve girişimcilik alanlarında faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşudur. İGİAD, girişimciliğin teşvik edilmesi ve iş ahlakının yaygınlaştırılması hususunda bilgilendirme, eğitim ve yayın faaliyetleriyle iş dünyasında ahlaki bir duyarlılık oluşturmayı amaçlamaktadır. 250’den fazla iş adamı, akademisyen ve profesyonel çalışandan oluşan üye tabanıyla İGİAD, Türkiye’de iş dünyasının gündemine iş ahlakını taşıyan ilk kuruluşlardandır. İGİAD, uyguladığı insani geçim ücreti standardı, verdiği girişimcilik teşvik ödülleri ve yayınladığı önemli iş ahlakı raporları ile kuruluşundan bugüne Türkiye’deki iş dünyasına önemli katkılar sağlamıştır. İGİAD, bu amaçlarını gerçekleştirmek için, iş ahlakı ve girişimcilik alanlarında seminer, konferans, panel ve sempozyum gibi eğitim programları düzenlemekte; periyodik bülten ve alanı ile ilgili hakemli akademik dergi yayınlamakta, raporlar hazırlamakta, kitap yayını yapmakta; yurtiçi ve yurt dışı fuar ziyaretleri, ikili ilişkileri geliştirmek üzere kurum ve iş yeri ziyaretleri gerçekleştirmekte; üyelerine yönelik sektör toplantıları ve çeşitli sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlemektedir.

 

Kaynak: İGİAD

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir