İKAM’dan Bir Yenilik Daha: ‘Tasarrufa Dayalı Finans Çalıştayı’

Faizsiz finansın akademik çalışmalarıyla öne çıka İKAM, “Tasarrufa Dayalı Finans” alanında ilk çalıştayını gerçekleştirecek

Çalıştay hakkında İKAM Web sitesinde yapılan açıklama ise şu şekilde;

“Tasarrufa dayalı finans kurumları günümüzde faizli krediye alternatif olarak, sosyal dayanışmaya dayanan, organizasyon ücreti karşılığında faizsiz konut ve taşıt finansmanı imkânı sunmaktadır. Faizsiz finansmana ilginin giderek arttığı günümüzde toplumda tasarrufa dayalı finans kurumlarına olan ilgi de buna bağlı olarak artmaktadır. Bu ilgi, finans sektöründe her geçen gün yeni bir özel finans şirketinin bu alanda faaliyet göstermesi sonucunu doğurmuştur. Ancak mesele titiz bir incelemeyi gerekli kılmaktadır. Özellikle söz konusu kurumların artan sayısının yanında, bu sektörün hukuki zemininin sağlam bir şekilde inşa edilmesi gelecekte yaşanacak olası olumsuz tecrübelerin önüne geçmek açısından önemlidir.

Tasarrufa dayalı finans sistemine olan ilginin arttığı bugünlerde, bu konuyu çeşitli boyutlarıyla ele almayı gerekli gören İKAM, düzenlediği çalıştayların sekizincisini İSİFAM ile gerçekleştiriyor.

Bu minvalde Ahmet Keşli, “Tasarrufa Dayalı Finansmanın Hukuki Esasları” başlığıyla, Hüsnü Tekin ise “İmece Usulü Mal Edindirme Sistemi: Çalışma Prensibi, Mevcut Durum, Problemler ve Çözüm Önerisi” bir tebliğ sunacaktır”

Çalıştay programı Zoom destekli olacaktır. Etkinliğe katılmak isteyenler için web linkindeki formu doldurmaları yeterli olacaktır. Katılım linki aşağıdaki gibidir;

Çalıştaya başvuru yapmak için tıklayınız: https://cutt.ly/mf2D8Gr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir