EKONOMİ-FİNANS

İkram Göktaş: “HeRobot ile ayda 600 saatten fazla tasarruf etmiş olacağız.”

Sektöre yeni nesil alt yapılar kullanan dijital bir kurum olarak giriş yapan Vakıf Katılım, yaşanan tüm teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeye devam ediyor

Vakıf Katılım, ihtiyaçlar doğrultusunda müşterilerinin hayatlarını kolaylaştıracak teknolojileri hızla sistemlerine entegre ediyor .Teknolojiye ve dijitalleşmeye yaptığı yatırımların meyvelerini almaya başladı. Bunlardan biri olan Robotik Süreç Otomasyon (RPA) teknolojisinin kullanımı ile Vakıf Katılım’da operasyonel süreçler çok daha kısa sürelerde ve sıfır hata ile gerçekleşecek.

Vakıfların paylaşım kültürünü kamunun gücüyle birleştirerek katılım bankacılığına yeni bir soluk getiren Vakıf Katılım, “Teknoloji ile Büyüme” vizyonu doğrultusunda başlattığı açılımlardan biri olan Robotik Süreç Otomasyonu Projesi’ni (RPA) hayata geçirdi. Vakıf Katılım İnsan Kaynakları ve Bilgi Teknolojileri ekiplerinin iş birliği ile hayata geçen HeRobot; operasyonel iş gücü tasarrufu ve maliyet alanlarında ciddi katkılar sağlayacak.

Vakıf Katılım’ın Dijitalleşmenin ana odaklarından biri olduğunu belirten Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş RPA’nın önemini ‘Bir insanın 45 dakikada tamamladığı işi 2 dakikada ve hatasız bir şekilde tamamlayabilen HeRobot ile ayda 600 saatten fazla tasarruf etmiş olacağız’ sözleriyle vurguladı.

 

Kaynak: Banka Dünyası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir