DÜNYA

İngiltere, Sukuk Sendikasyon Hizmetleri İçin Bankaları İhaleye Davet Ediyor

İngiltere 20 Ocak Pazartesi günü ikinci egemen sukuk ihracı için bir adım daha attı

Borç Yönetim Ofisi (DMO), Pazartesi günü, bankaların sukuk sendikasyonuna ilişkin danışmanlık, pazarlama ve yürütme daveti verdi. Bankalar, Kasım ayında atanan HSBC ile birlikte ortak baş yönetici olarak çalışacaklar. Clifford Chance, gelecek sukuk programı için hukuk danışmanı olarak görev yapıyor. Clifford Chance LLP, merkezi Londra, İngiltere’de bulunan ve “Magic Circle” üyesi olan çok uluslu bir hukuk firmasıdır.

DMO, ortak lider yöneticilerin, Orta Doğu ve Güneydoğu Asya’nın birinde veya her ikisinde potansiyel yatırımcılarla derin ve gelişmiş bağlantıları olan bankaların  ve en az bir Şer’i bankanın olacağını öngördüğünü söyledi.

Başvuru için kapanış tarihi 28 Ocak ve beklenen ödül tarihi 10 Şubat haftasıdır. Sözleşme dönemi 10 Şubat – 30 Nisan arasıdır.

İngiltere, 2014 yılında beş yıllık 200 milyon £ ijarah satışından oluşan ilk egemen sukuk ihracını gerçekleştirdi. Hükümet geçen Haziran ayında ikinci bir egemen sukuk ihraç etme niyetini açıkladı.

Sendikasyon sukuk, sukuk ihraç eden bir firmaya bir grup finansal kuruluş tarafından ortaklaşa fon sağlayanmasını ifade eder. Sendikasyon sukuk, firmaların tek bir bankadan borçlanmaya kıyasla daha fazla sermaye açığa çıkarmasına ve aynı zamanda lider düzenleyicinin kredi risklerini katılımcı finansal kurumlarla paylaşmasına olanak tanır.

 

Kaynak: Salaam Gateway

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir