GÜNCEL

IsDB Burs Programlarına Başvurular Açıldı

İslam Kalkınma Bankası (IsDB), 2020-2021 yılları için burs başvurularının açık olduğunu duyurdu. Başvurular için son tarih 28 Şubat 2020’dir

IsDB, dünya genelinde, Türkiye’nin de dahil olduğu, IsDB Üye Ülkeleri ve Müslüman topluluklardan vatandaşlar için aşağıdaki Burs Programlarını finanse etmektedir:

  • Lisans Programı
  • Yüksek Lisans Programı
  • Doktora Programı ve Doktora Sonrası Araştırma Programı
  • Mesleki Eğitim ve Öğretim için IsDB-ISFD (MEÖ)
  • IsDB 21 En Az Gelişmiş Üye Ülkeler (LDMC) için lisans çalışmaları

Burs programlarının amacı Üye Olmayan Ülkeler ile Üye Ülkeler ve Müslüman topluluklar arasında teknoloji ve bilgi paylaşımını teşvik etmek ve toplulukları güçlendirmek ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri (Sustainable Development Goals – SDG) de dahil olmak üzere ulusal ve küresel kalkınma planlarına ulaşmaktır. Burs programları, Londra, İngiltere’deki Cambridge, Oxford ve Queen Mary Üniversitesi’nin yanı sıra Danimarka’daki Kopenhag Üniversitesi ve Kanada’daki McGill Üniversitesi ile ortaktır. 

Üniversiteler, öğrencilere akademik başarılarını sağlamak için gerekli hizmetleri, rehberlik, rehberlik ve danışmanlık hizmetleri sunar. Banka ayrıca Üye Ülkelerin sürdürülebilir kalkınma sorunlarını ele almak için Bilim, Teknoloji ve Yenilik (STI) alanlarında kritik kütle oluşturmayı amaçlayan kapasite geliştirmeyi desteklemek üzere İtalya’nın Trieste kentinde bulunan Dünya Bilim Akademisi (TWAS) ile ortak bir program başlattı. ( www.twas.org ).

Uygunluk ve başvuru için IsDB web sitesinde yer alan Scholarships bölümünü inceleyebilirsiniz.

 

Kaynak: IsDB

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir