İSİFAM Ramazan Sohbetleri Serisi I: Zekatın Tezkiye Aracı Olarak Özellikleri

İSİFAM Ramazan Sohbetleri Serisi’nde 29 Nisan Çarşamba günü Prof. Asad Zaman tarafından “Distinctive Features of Charity as Tazkiya” (Zekatın Tezkiye Aracı Olarak Özellikleri) başlıklı konuşma gerçekleştirecektir

İSİFAM, ramazan ayı boyunca İslam İktisadı ve Finansı alanın öncü isimlerine ev sahipliği yapacaktır. 29 Nisan Çarşamba günü Prof. Asad Zaman tarafından “Distinctive Features of Charity as Tazkiya” (Zekatın Tezkiye Aracı Olarak Özellikleri) başlıklı konuşma gerçekleştirecektir.

Prof. Dr. Asad Zaman Kimdir?

Prof. Dr. Asad Zaman, Pakistan Institute of Development Economics’te Rektör Yardımcısı olarak  olarak görev yapmaktadır. Massachusetts Institute of Technology’den “Matematik” alanında lisans ve Stanford Üniversitesi’nden “Ekonomi” alanında lisansüstü ve doktora derecelerini alan Dr. Zaman; Columbia, Karaçi, John Hopkins, Bilkent ve Lahor üniversitelerindeki akademik görevlerinin yanı sıra Uluslararası Para Fonu’nda da (IMF) çeşitli görevlerde bulunmuştur. Ekonometri, mikro ekonomi, istatistik, İslami iktisat gibi alanlarda birçok akademik çalışması bulunan Zaman’ın, yoğun olarak ilgilendiği konular arasında İslami iktisat ve finans konuları yer almaktadır.

 

 

Etkinlik platformu: ZOOM
* Zoom linki, etkinlikten bir gün önce başvuru formunda belirtilen mail adreslerine iletilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir