GÜNCEL

İslam Ekonomisi Profesörüne ‘Uluslararası Değer Ödülü’

İslam Ekonomisi Profesörü Mabid Ali Muhammed El-Jarhi ‘Uluslararası Değer Ödülü’ne layık görüldü

Mehmet Akif İnan Vakfı tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen Mehmet Akif İnan Ödülleri kapsamında  Prof. Dr. Mabid El-Jarhi “Uluslararası Değer Ödülü”ne layık görüldü. Mabid El-Jarhi’ye ödülünü TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop verdi.

Ekonomist Dr. Al-Jarhi, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’nde İktisat ve Finans Profesörü olarak ders vermekte ve ASBÜ-Uluslararası İslam Ekonomisi ve Finansı Uygulama ve Araştırma Merkezi (ULIFAM) Genel Koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmektedir. Kırk yıldan uzun bir süredir devam eden kariyerinde İslam Ekonomisine yaptığı muazzam katkıları nedeniyle 2019 yılında IsDB İslam Ekonomisi, Bankacılık ve Finans Ödülü’nün de sahibi oldu.

Ayrıca törende, Başarı ve Teşvik Ödülü Milli Sporcu Meryem Elif İyin’e, Çalışma Hayatı ve Emek Ödülü Hizmet-İş Sendikası’na, Kültür Sanat ve Edebiyat Ödülü Ersin Nazif Gürdoğan’a, Üstün Hizmet Vefa Ödülü saatçi Musa Çağıl’a verildi. Dağa kaçırılan çocuklarına kavuşma ümidiyle HDP İl Başkanlığı binası önündeki evlat nöbetini sürdüren Diyarbakır anneleri ise jüri özel ödülüne layık görüldü.

Kaynak: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir