İslam Kalkınma Bankası’ndan Kanserle Mücadele İçin İnovasyon Çağrısı

 İslam ülkelerini kalkındırmak amacıyla kurulmuş olan Cidde merkezli IsDB, kanserle mücadele için kazanan girişimcilerin ödüllendirileceği bir İnovasyon Çağrısı başlattı

İslam Kalkınma Bankası (IsDB), kanseri önleme, erken teşhis, teşhis ve tedavi alanlarındaki etkili, güvenli ve genişleme kapasitelerini artırarak ölçeklendirme ve iyileştirme alanında ulusal sağlık sistemlerini güçlendirmek için yenilikçi teklifleri belirlemek, teşvik etmek ve ödüllendirmek adına sürdürülebilir kanser hizmetleri kapsamında bir İnovasyon Çağrısı başlattı. Bu girişim, yenilikçilere Banka’nın toplam değeri 200.000 $ olan dört ödül için katılımcılara rekabet etme fırsatı sunuyor. 

İslam Kalkınma Bankası Başkanı Dr. Bandar Hajjar, bu adımın üye ülkelerdeki göğüs kanseri ve serviks kanserinin şiddetine yanıt olarak geldiğini ve SDG’ye ulaşırken bu öldürücü hastalığa karşı küresel çabalara katkıda bulunduğunu belirtti. 

Dr.Hajjar, İslam Kalkınma Bankası’nın (IsDB) ve Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı’nın (IAEA) son on yılda ortak üye devletlerde kanser kontrolünü geliştirmede ve etkili, güvenli ve sürdürülebilir kanser teşhis ve tedavisine erişimi genişletmede desteklemek için çalıştıklarına değindi.

 

Kaynak: IsDB

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir