İslami Bankacılık Enstitüsü Yeni Memon Mescidi’nde Kuruldu

Ülkedeki İslami bankacılığın tanıtımı ve farkındalığı oluşturmak amacıyla Yeni Memon Mescidi Boulton pazarında Darul Uloom Memon adlı bir enstitü kuruldu

Enstitünün açılışı pazar günü, Enstitü Müftüsü Muneeb-ur-Rehman Başkanı Ruet Hilal Komitesi ve Hamisi, Yeni Memon Mescidi Başkanı ve önde gelen sosyal ve ticaret adamı Hacı Rafiq Perdesi ve Saylani Refah Vakfı Başkanı Mevlana Bashir Ahmed Farooqi tarafından açıldı.

Enstitü Müdürü Allame Amir Shami, Mütevelli Amjad Chamria, SHO Kharadar Syed Ahsan Zulfiqar ve diğerler katılımcıla de açılışta yer aldı. Açılış töreni, sosyal mesafeye uygun olarak çok sayıda akademisyen ve öğrencinin katıldığı Yeni Memon Camisi’nde yapıldı.

Müftü Muneeb-ur-Rehman yaptığı konuşmada, Pakistan’daki faiz oranı sistemini sona erdirmenin çok önemli olduğunu ve bunun gerçekleşmeden gelişimin eksik olduğunu söyledi.

Hacı Rafiq Perdesi, enstitüde İslam hukuku ve İslam ekonomisi kursları üzerine iki yıllık bir uzmanlık kursu açılacağını ve 250 adayın kabul edileceğini söyledi. Şimdiye kadar 67 adayın ilk oturuma kabul edildiğini söyledi.

Uluslararası eşdeğer bir kurumdan % 70 puan alan adaylar veya mezunlar bu kursa başvurabilirler. Enstitü, Madrassa Organizasyonu Tanzeem-Ul-Meddaris’ye bağlıdır. Kurs, Şeriat Standartları, İslami Bankacılık, Şeriat Denetimi, İslami Tekâfül, Modern İş Sorunları ve daha fazla konuları içermektedir.

Törenin sonunda, Mevlana Bashir Ahmed Farooqi, faaliyetlerin başarıya ulaşılması için dua etti. Bunun yanında konuklar enstitüyü gezip yerinde incelemede bulundular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir