GÜNCEL

İslami Finans Piyasası 2019 Güncel Faktörler Analizi, Temel Faktörler ve Fırsatlar

Şirketler için ‘İslami Finans Piyasası 2019 Güncel Faktörler Analizi ile Temel Faktörler ve Ortaya Çıkan Fırsatlar 2025’ raporu erişime açıldı

Küresel İslami finans piyasası, özellikle tüm ürün ve hizmetlerde elektronik modlar aracılığıyla, helal Sektörler, altyapı ve Sukuk tahvillerine yapılan güçlü yatırımlar nedeniyle ılımlı bir büyüme göstermektedir. Pazarın büyümesini yönlendiren faktörler, yatırımları gelecek vaat eden İslami sektörlerdeki muazzam büyüme fırsatlarına yönlendiriyor. Üç ana sektördeki (bankacılık, sermaye piyasaları ve takaful) başlıca sektör paydaş kuruluşlarına göre sektörün toplam değerinin aktif büyümesinin durgunluğunu tersine çevirerek artış göstermesi bekleniyor.

Bu pazar araştırması raporu, küresel İslami Finans Piyasası hakkında derinlemesine bir fikir vermektedir. Son piyasa senaryosunu, son birkaç yıldaki büyümeyi ve gelecekte üreticiler için oluşabilecek fırsatları vurgulamaktadır. Ayrıca, kuruluşlar, hükümet, sivil toplum kuruluşları ve kurumlar tarafından başlatılan yatırımlar için piyasa hakkında daha iyi bir bilinç oluşturmak adına ayrıntılı olarak anlatılmaktadır.

Raporda pazar için önemli kuruluşlardan bazıları şu şekilde sıralanmıştır: Al Rajhi Bank, Abu Dhabi Islamic Bank, Al Baraka Banking, Dubai Islamic Bank, Emirates NBD, HSBC, Kuwait Finance House, NBAD, NCB, Qatar International Islamic Bank, Samba Financial Group.

Pazar araştırması, pazardaki hayati rol ve İslami Finans endüstrisine yönelik artan talebin gelişmekte olan ekonomilerde nasıl gerçekleştiğini ortaya koyuyor. Güneydoğu Asya ve Latin Amerika’daki gelişmekte olan ekonomilerde pazarın güçlü kentleşme dürtülerine nasıl tanık olduğu bu çalışma raporunda yer almaktadır. İslami Finans piyasasında meydana gelen yükselen teknoloji ve gelişmeler de bu araştırma raporunda gösterilmektedir. Pazarın büyümesini artıran ve küresel pazarda gelişmeye olumlu yönde etki eden faktörler ayrıntılı olarak açıklanmaktadır. Küresel İslami Finans piyasasında faaliyet gösteren çok sayıda oyuncu var ve bu araştırma raporu okuyuculara performanslarını yöneten çeşitli faktörlere genel bir bakış sunuyor.

Bu rapor, ürün tipi, uygulamalar, dağıtım, sektörler, teknoloji ve bölgesel segmentasyonları içeren bir analizdir. Rapor, pazarın sergilediği gelişme modellerine ışık tutmak için küresel İslami Finans piyasasının her bir kilit segmentine ilişkin istatistikler sunmaktadır.

Bu rapor, hem yerleşik firmalara hem de yeni giriş yapanlara / daha küçük firmalara, pazarın nabzını belirleme konusunda yardımcı olacak ve bu da firmaların daha büyük bir pazar payı elde etmesine yardımcı olacaktır. Bu raporu satın alan şirketler, pazar paylarını güçlendirmek için aşağıda belirtilen beş stratejiden herhangi birini veya tümünü kullanabilir:

  •  Pazara giriş – Raporda, İslami Finans’ta en iyi oyuncuların sunduğu ürün ve hizmetler hakkındaki veriler, İslami Finans piyasası ürünleri, uygulama modelleri ve bölgelere göre analiz edilmektedir.
  •  Ürün geliştirme / yenilik – İslami Finans’ta yeni teknolojiler, araştırma ve geliştirme faaliyetleri ve yeni ürün lansmanları hakkında detaylı bilgiler.
  •  Pazar geliştirme – Rapor, gelişmekte olan karlı pazarlar hakkında kapsamlı bilgi sunarak çeşitli bölgelerdeki İslami Finans piyasalarını analiz ediyor.
  •  Pazar çeşitlendirme -Yeni ürünler, kullanılmayan bölgeler, son gelişmeler ve İslami Finansman yatırımları hakkında kapsamlı bilgi.
  •  Rekabetçi değerlendirme – İslami Finans’ta önde gelen oyuncuların pazar paylarının, stratejilerinin, ürünlerinin ve dağıtım ağlarının derinlemesine değerlendirilmesi.

Raporun Özellikleri

1) Küresel İslami Finans Piyasası ve onun tüm ekosistemi üzerine kapsamlı bir araştırma çalışması olmakla beraber, İslami Finans Piyasasının piyasa eğilimlerini, itici güçlerini, kısıtlamalarını ve fırsatlarını açıklar.

2) Ürün türü, prosedürler ve coğrafyaya dayalı olarak mümkün olan en uzun pazar segmentasyonunu sağlar ve pazar payı bölgelerini açıklar.

3) Rapor, birleşme ve devralmalar, işbirlikleri, pazar stratejileri ve yeni ürün lansmanlarını içeren rekabetçi manzaraya kuşbakışı bir bakış sunar.

Araştırma çalışması, okuyucuların ve oyuncuların genel pazar hakkında güçlü bir anlayışa sahip olmalarını sağlayan birincil ve ikincil araştırmaların bir derlemesidir.

Raporun örnek bir kopyasına ulaşmak için tıklayınız. 

Rapor satın alımında indirim talep etmek için tıklayınız.

Raporun tamamını satın almak için: tıklayınız.

 

Kaynak: BulletintheNews

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir