İslami Finans Piyasası 2020-2024 Pazar Geliştirme Eğilimleri Raporu

Bu pazar araştırması, 2020-2024 tahmin dönemi boyunca piyasa görünümünü etkilemesi beklenen en önemli eğilimlerin bir analizini sunar

En iyi piyasa oyuncuları: Dubai Islamic Bank, National Commercial Bank Saudi Arabia, Bank Mellat Iran, Bank Melli Iran, Kuwait Finance House, Bank Saderat Iran, Malayan Bank Berhad (Maybank) Malaysia, Bank Maskan Iran, Qatar Islamic Bank ve Alinma Bank Saudi Arabia.

İslami Bankacılık En Geniş Segment

İslami bankacılık, varlıkların yüzde 71’ini bünyesinde bulunduran İslami finans endüstrisindeki en büyük sektördür. Sektör, bir dizi ticari, toptan ve diğer banka türleri tarafından desteklenmektedir. Yine de ticari bankacılık, sektörlerin büyümesine katkıda bulunan temel alandır. 2017 yılında 207 İslami Bankacılık penceresi dahil olmak üzere 505 İslami banka vardı. Ancak oyuncu sayısı, varlıklar açısından endüstrinin büyüklüğünü göstermez. İslami finans ikinci büyük pazar olan Suudi Arabistan pencereler de dahil olmak üzere 16 İslami bankaya sahiptir. Suudi Arabistan pazarından daha küçük pazarlar olan Malezya ve BAE göz önünde bulundurulduğunda bu sayının az olduğu görülmektedir.

PwCs 2018 Dijital Bankacılık Tüketici Anketine göre, mobil bankacılığın, özellikle gençler arasında hızla artan popülaritesi ile, sadece sanal ortamda hizmet veren veya hiç fiziksel şubesi olmayan bankaların sayısında artış gözlendi. İslami bankalar, Bahreyn ile Suudi Arabistan’daki Gulf International Banks Meem ve Almanya ve büyük Müslüman toplulukları olan diğer Avrupa ülkelerinde inşa edilen Albaraka Trks insha gibi yalnızca dijital iştiraklerin lansmanı ile bu eğilimi yakalamaktadır.

Bölgelere / Ülkelere göre pazar segmenti:

Kuzey Amerika (ABD, Kanada, Meksika)
Global (Almanya, İngiltere, Fransa, Diğer Ülkeler )
Asya Pasifik (Çin, Hindistan, Japonya, Diğer Asya Pasifik)
Latin Amerika (Brezilya, Arjantin, Latin Amerika’nın Geri Kalanı)
Orta Doğu ve Afrika

GCC Bölgesine Genel Bakış

Şer’i varlıklar, GCC’nin toplam bankacılık varlıklarının önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesinde, İslami bankacılık varlıkları toplam bankacılık varlıklarının yüzde 14’ünü temsil ederken  GCC’de, İslami bankacılığın pazar payı yüzde 25 barajını aştı, bu da İslami bankaların bu ülkelerde sistematik olarak önemli hale geldiğini gösteriyor.

İslami Finans Piyasası raporunun temel özellikleri:

  • Rapor, İslami Finans piyasası üreticilerinin piyasa durumu hakkında önemli istatistikler sağlar ve sektörle ilgilenen şirketler ve bireyler için değerli bir rehberlik ve yönlendirme kaynağıdır.
  • Rapor, tanımı, uygulamaları ve üretim teknolojisi de dahil olmak üzere endüstriye dair temel bir genel görünümün sunucusudur.
  • İslami Finans piyasası raporu, kilit satıcılar için şirket profillerini, ürün özelliklerini, kapasitesini, üretim değerini ve 2014-2020 pazar paylarını sunar.
  • Rapor, toplam pazarı, şirketlere, ülkelere ve rekabetçi analiz için uygulamaya/türe göre sınıflandırır.
  • Rapor, İslami Finans Piyasası’nın 2020-2024 pazar geliştirme eğilimlerini tahmin eder.
  • Yukarı yönlü hammaddelerin, aşağı yönlü talebin ve mevcut pazar dinamiklerinin analizini yapar.
  • Rapor, İslami Finans endüstrisinin yeni projeleri için bazı önemli önerilerde bulunur.

Raporun örnek bir kopyasına ulaşmak için tıklayınız. 

Rapor satın alımında indirim talep etmek için tıklayınız.

Raporun tamamını satın almak için tıklayınız.

 

Kaynak: BulletintheNews

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir