İslami Finans ve Katılım Bankacılığı Konferansı Düzenlenecek

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi öğretim üyesi Dr. Mahmut Samar, İslami Finans ve Katılım Bankacılığı konulu bir konferans verecektir

Katılım Bankaları caiz mi, öğrenim kredisi helal mi gibi soruların cevap bulacağı konferans, 17 Aralık saat 20.30’da Isparta’da Türkiye Diyanet Vakfı Konferans Salonu’nda düzenlenecektir.

Mahmut Samar kimdir?

1981 Şanlıurfa-Akçakale doğumlu, Şanlıurfa İHL (1996) ve İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi (2012) mezunu. Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde “İslam Borçlar Hukukunda Akitlerde Ca’lî Şartlar” isimli teziyle yüksek lisansını tamamladı (2015). Diyanet İşleri Başkanlığında imam-hatip ve vaiz olarak çalıştı (2008-2015). Selçuk Dini Yüksek İhtisas Merkezinde 24. dönem kursiyeri olarak eğitim aldı (2013-2015).Osmaniye Korkut Ata Üniversitesine Araştırma Görevlisi olarak atandı (2015).Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesine doktora eğitimini tamamlamak üzere naklen atandı. Şuan ise Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi İslami İlimler Fakültesinde öğretim üyesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir