İslami Fintech Endüstrisi, Finansal Katılımı Sağlamak için Stratejik Öncelikler Belirliyor

İslami finans teknolojisi (fintech) alanının paydaşları ve ekosistem oyuncuları, Malezya’da finansal katılımı daha da güçlendirecek dokuz stratejik öncelik alanı belirledi

Islamic Finance News yayıncısı REDmoney Group ve Malaysia Digital Economy Corporation (MDEC) tarafından yapılan açıklamada, “bu stratejik öncelikli alanlardan en kritik olanlarının ulusal bir İslami fintech görev gücünün kurulması; özellikle B40 segmentinde dijital ve İslami finansal okuryazarlığı artırmaya yönelik yenilenmiş odak; ekosistem oyuncuları arasında akıllı ortaklıklar geliştirmek ve İslami kurumlar arasında dijitalleşmeyi kucaklamaya daha fazla hazırlık olmasını sağlamak” ifadeleri kullanıldı.

“Bu girişimlerin başarısı için araç, endüstri katılımcıları – yeni başlayanlar, finans kurumları, dini kurumlar ve ayrıca hükümet ve düzenleyiciler arasındaki iş birlikleridir” dedi.

Dokuz stratejik öncelik alanı, İslami Fintech aracılığıyla Finansal İçerme Süreci sırasında karar vericilerden ve sektör liderlerinden gelen girdilere dayalı olarak tasarlandı. Diyalog oturumu REDmoney ve MDEC tarafından düzenlendi.

 MDEC CEO’su Surina Shukri, COVID-19 salgınının sürdüğünü, işletmelerin, kamu sektörünün ve genel halkın artık dijital sıçramayı yapmanın ne kadar önemli olduğunu bildiğini ve anladığını söyledi.

Surina, finansal olarak yetersiz hizmet alan nüfuslar arasında dijital maliyet tasarrufu sağlarken, dijital finansal hizmetlerin de ihtiyaçlarına uygun çok çeşitli çözümler sunabileceğini sözlerine ekledi.

Surina, “Nihai hedef, B40 grubunun ve mikro, küçük ve orta ölçekli işletmelerin İslami fintech ve finansal katılım yoluyla güçlendirilmesini sağlamaktır” dedi.

Kaynak: IFAAS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir