DÜNYA

İslami Kalkınma Bankası, Refinitiv Para Piyasa Verilerini ve Döviz Ticareti Çözümlerini Benimsiyor

İslami Kalkınma Bankası (IsDB), 57 ülkedeki bankanın operasyonları boyunca elektronik işlemlerini güçlendirmek ve döviz riskini yönetmek için refinitiv para piyasası veri çözümlerinin yanı sıra Para Piyasası Müzayedeleri ve Döviz (FX) elektronik ticaret platformlarını benimsemiştir

COVID-19 kesintisinin neden olduğu son döviz piyasası oynaklığı, IsDB gibi çok uluslu kuruluşlar için önemli bir zorluk olarak ortaya çıktı. Refinitiv, IsDB’ye döviz ve para piyasası işlemlerini desteklemek için çeşitli küresel finans kurumları ile bağlantılı bir müzayede altyapısı sağlayacaktır. Refinitiv ayrıca IsDB’ye uzman para piyasası verileri sunacak ve birden fazla önde gelen mekanda yürütme araçlarıyla FX likidite havuzlarına erişim sağlayacak.

Banka, Asya ve Latin Amerika, Avrupa ve Orta Asya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika ve Sahra Altı Afrika’daki operasyonları ile İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) üyesi ülkeleri desteklemektedir. IsDB, bireylerin toplulukları için sürdürülebilir bir gelecek inşa etmelerini sağlar ve İKT ülkelerinde bilim ve teknolojide yenilikçi çözümler teşvik ediyor.

IsDB Başkanı Dr. Bandar Hajjar, “Refinitiv ile ortaklığımız yürütme yeteneklerimizi artıracak ve nihayetinde tüm İKT üye ülkelerine fayda sağlayan fonları verimli bir şekilde yönetmemize izin verecek. Ekonomik büyüme, altyapı, ortaklıklar ve İKT üyelerine inovasyon programları sunmak dahil çok sayıda sürdürülebilir projemizde gerçek değer ve etki sunmamızı sağlayacak. ”

Refinitiv Orta Doğu ve Afrika Genel Müdürü Nadim Najjar şunları söyledi: “İnsanların daha iyi hayatlar sürmelerine ve tam potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olan lider bir kuruluşla ortaklık yapmaktan gurur duyuyoruz. Gelişmiş iş akışı çözümleri ve yürütme araçları artık IsDB gibi birden çok ülkede faaliyet gösteren kuruluşlar için kritik öneme sahip.”

Najjar, “Çözüm paketimiz, IsDB’ye elektronik yürütme alanı, en iyi uygulama araçları ve kullanıcıların likiditeye daha akıllı yollarla erişmesine yardımcı olan, piyasa etkisini en aza indiren ve trendlere, pazar bilgilerine ve ihtiyaç duydukları araçlara hızlı ve kolay erişim sağlayan diğer getiri artırıcı çözümleri sağlayacak. düzenlemelere uygunluğu sağlamak içindir. ” diye açıklamada bulundu.

Kaynak: Refinitiv

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir