İstanbul Ayvansaray Üniversitesi’nin Mütevelli Heyet Başkanı Nihat Kırmızı

Türkiye’nin en güçlü sigorta şirketlerinden olup İslami sigortacılık alanında hizmet veren Doğa Sigorta’ nın Yönetim Kurulu Başkanı, Nihat Kırmızı, İstanbul Ayvansaray Üniversitesi’nin Mütevelli Heyet Başkanı oldu

Nihat Kırmızı, buradaki öğrencilerin, sağlık, eğitim, gıda, tarım ve sanayi gibi sektörlerde faaliyet gösteren şirket ve çalışanlardan bir laboratuvar gibi faydalanabileceğini söyledi. Aynı zamanda, mezun olduktan sonra iş garantisine sahip olunacağını da sözlerine ekledi.

Kırmızı, Üniversite’de yaptığı konuşmada,

“İstanbul Ayvansaray Üniversitesi’nin Değerli Üyeleri,

Bu yeni dönemde yeni bir ruh ve büyük bir heyecanla üniversitemizi hakettiği seviyeye çıkartmak için uzun bir yola  kararlı bir şekilde çıkmış bulunuyoruz.

Bir çok emek harcanarak temelleri atılmış üniversitemizin büyük bir eğitim eserine dönüşmesi hedefimize ulaşmak için her türlü maddi manevi katkıyı sağlayacağımızı ifade etmek istiyorum.

Üniversitemiz kar amacı gütmeksizin tüm kaynaklarını bilime, tekniğe ve sanata kullanarak eğitimde fark yaratacaktır. Biz de finans sektöründe Türkiye’ nin en büyük şirketlerinden bir olan sigorta şirketimizle, hastenemizle, eğitim kurumlarımızla yurt içi, dışı tüm şirketlerimizle ve bireysel kaynaklarımızla üniversitemize bu yolda katkı sağlayacağız.

Sizleri de bu kutsal yolda birlikte yürümeye davet ediyorum.

Son olarak bugüne kadar üniversitemize katkı sağlayan herkese, mütevelli heyet üyelerimize, eğitmenlerimize, idari personelimize ve burayı tercih ederek değer yaratan öğrencilerimize teşekkür eder bu yeni dönemin vatanımıza milletimize ve kurumumuza hayırlı olmasını dilerim.” diyerek, İstanbul Ayvan Saray Üniversitesi’nin yeni dönemde eğitimde çok güçlü bir üniversite olacağının altını çizdi.

1978 doğumlu olan Nihat Kırmızı İletişim ve Finans alanlarında yüksek öğrenim gördü. Master derecesini Marmara Üniversitesi’nde Muhasebe Finans alanında tamamladı. Finans ve İslami finans alanında çeşitli çalışmalar yapmakta olan Nihat Kırmızı Türkiye’de Kooperatif olarak kurulan ilk katılım sigortacılığının da kurucusudur. Finans, eğitim, sağlık ve sanayi alanlarında birçok şirketin üst düzey yöneticisidir. Doğa Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı olan Nihat Kırmızı, ayrıca TÜSİAD Üyesi, Galatasaray Spor Kulübü Üyesi, GSYİAD Başkan Yardımcısı, Şanlıurfa Vakfı Yönetim Kurulu Üyesidir ve birçok sivil toplum kuruluşunda görev yapmaktadır.

 

Kaynak: Sigortacı Gazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir