Kanada’da Murabaha Mortgage Fonu Kuruldu!

Manzil,  Manzil Mortgage Fonu’nun yanı sıra Murabaha yapısını kullanan ilk İslami ipotek ürününün piyasaya sürüldüğünü duyurdu; Bu ürünler ve hizmetler, Manzil ve yerel uzmanları tarafından önde gelen uluslararası İslami finans danışmanlık firması IFAAS (İslami Finans Danışmanlık ve Güvence Hizmetleri) ile üst düzey Kanadalı hukuk ve denetim firmalarıyla birlikte geliştirildi

Manzil CEO’su Sawwaf, “Müslüman Kanada nüfusu ülkedeki en düşük ev sahibi katılım oranlarına sahip ve finansal yetersizlikleri nedeniyle değil. Aslında verilerimiz, ortalamanın üzerinde gelirleri, yatırım yapılabilir varlıkları ve kredibilitesi olan süper ana müşteriler olduklarını göstermektedir. Şeriat uyumlu Mortgage ürünümüz, bu topluluğun halihazırda 360 milyon dolarlık bir bekleme listesine sahip olduğumuz ve haftada 10 milyon dolarlık bir pazarlama harcaması olmadan büyüyen helal ev finansmanına katılma fırsatı sunuyor. ”

IFAAS, hem Manzil Mortgage Fonu hem de Manzil Mortgage Ürünü ile ilgili tüm belgelerin geliştirilmesi ve gözden geçirilmesinde aktif olarak yer almıştır. IFAAS, Manzil İpotek Fonu ile ilgili tüm yasal anlaşmaları ve süreç ve prosedür belgelerini gözden geçirerek, Manzil yönetimine Fonun faaliyetlerinin ve yatırımlarının her zaman Şeriat uyumlu kalmasını sağlamada Manzil yönetimine yardımcı olmak için tavsiyelerde bulundu.

Ayrıca IFAAS, Şeriat’ın bakış açısından ürün yapısı, yasal anlaşmalar ve süreçler hakkında tavsiyede bulunarak Manzil Mortgage Ürününün geliştirilmesini ve bunların hepsinin Şeriate uyumlu olmasını sağladı.

Lansman hakkında yorum yapan IFAAS Grup Direktörü Bayan Manar Abbas, “Kanada pazarına iki benzersiz ve yenilikçi çözüm getiren ekibin bir parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu ürünlerin, etik, inanç ve inançlarını karşılayan yatırım ve ipotek çözümleri arayan Kanadalıların ihtiyaçlarını karşılama konusunda muazzam bir potansiyele sahip olduğuna inanıyoruz. Manzil ekibine başarılar diliyoruz ve birlikte daha yenilikçi çözümler üretmeyi dört gözle bekliyoruz. ”

Murabaha Mortgage, müşterilere 25 yıla kadar sabit oranlar ve ödeme koşulları sunarak, evlerini inançlarından ödün vermeden edinmelerine yardımcı olur. Manzil Mortgage Fonu, müşterilerin helal ve istikrarlı bir yatırım getirisinden yararlanabilmeleri için katı etik ve helal standartlar üzerine kurulmuştur.

MANZIL HAKKINDA

Manzil, İslami Finansman, Yatırımlar ve Sigorta da dahil olmak üzere Şeriat uyumlu Alternatif Finansal Ürünler sunan özel bir Kanada şirketidir. 2017 yılında kuruldu ve merkezi Toronto, Ontario’dadır.

Daha fazla bilgi için:

Manzil.ca

Zeinab Saidoun

+1 (289) 500 9955

zeinab@manzil.ca

IFAAS HAKKINDA

IFAAS (İslami Finans Danışmanlık ve Güvence Hizmetleri), İslami finans konusunda uzmanlaşmış ödüllü bir uluslararası danışmanlık firmasıdır. IFAAS, hükümetlere, düzenleyicilere, çok taraflı kuruluşlara, STK’lara ve finansal hizmetler kuruluşlarına profesyonel danışmanlık hizmetleri vermektedir. 50 farklı ülkede başarılı bir şekilde çeşitli projelere imza attığına dair köklü bir geçmişe sahip olan IFAAS’ın uzmanlığı 25’ten fazla hükümete düzenleyici, politika ve stratejik danışmanlık ve kapasite geliştirme hizmetleri sunan İslami finans ekosisteminin dünya çapında geliştirilmesinde önemli bir rol oynamaktadır.

Çalışması, beş kıtaya yayılmış Kurumsal müşterileri için 170’in üzerinde İslami finans ve yatırım ürününün lansmanında da etkili olmuştur. Şirket İngiltere, Fransa, Bahreyn, Pakistan ve Fas’taki ofislerinden İngilizce, Fransızca, Arapça ve Urduca dahil olmak üzere çeşitli dillerde İslami finans endüstrisine adanmış hizmetler sunmaktadır.

Daha fazla bilgi için www.ifaas.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: IFAAS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir