Katılım Bülteni 1 Yaşında!

Katılım Bülteni 1 Yaşında!

2019 Ekim ayının ortalarındaydık. Cuma akşamıydı ve İstanbul yine berbat bir trafiğe esir düşmüştü. Fatih’teydim. Trafik rahatlamadan eve gitmek saatler sürebilirdi. Tanıdık bir çay ocağına oturup yakınlardaki bir şubede görev yaptığını bildiğim Albaraka Türk’ten bir müfettiş ağabeyimi muhabbet için davet ettim. Kırmadı, geldi. Biraz hal hatır sohbetinden sonra iş dönüp dolaşıp her zaman ki gibi önce ekonomiye oradan da faizsiz bankacılığa geldi. İkimizin de ortak ilgi alanı olduğundan bardaklar doldu boşaldı, muhabbet uzadıkça uzadı.

“Tüm bu aklındakileri gerçekleştirmek için ilk olarak ne yapmak istiyorsun Recep Bey?” dedi misafirim, mesleğinden ötürü mütemmim cüzü haline gelmiş olan meşhur sert ses tonuyla.

“Önce bir medya kuruluşuna ihtiyaç var abi” dedim. “Sonrası kolay. ”

Hızla kalkıp paltosunu giydi. “Yarın seni arayacağım. Bu hayalini gerçekleştirmen için iki de sponsor bulacağım. Benden haber bekle” dedi ve müsaade isteyip ayrıldı. Yalan yok, sözüne güvendiğim biriydi ama böyle bir işe sponsor olacak adam bulmak çölde nehir bulmaktan daha zor olduğundan bu sözünü tutabileceğine dair pek de ümit var değildim. Trafik rahatlayınca zor bela evime ulaştım. Birkaç sayfa bir şeyler okuduktan sonra haftanın yorgunluğu ile uyudum.

Yanlış hatırlamıyorsam saat 10 gibi telefona uyandım. Arayan dünkü sözün sahibi abimdi. “Dünkü mesele için kaçta görüşebiliriz?” dedi hiç mevzuyu uzatmadan. Şaşırmıştım. Hiç bir şey soramadım. Üsküdar’da birkaç görüşmem olduğunu müsaitlerse akşam üzeri orada kahve içebileceğimizi söyledim. Yeri, saati konuşup kapadık.

Akşama kadar “Acaba”lar dolaşıp durdu zihnimde. Buluşma saati gelip çattığında ağabeyim yanında iki kişiyle geldi sözleştiğimiz yere. Hızla bizleri tanıştırdı. Biri kuzeniydi, diğeri ise yakını olan bir iş adamı. Lafı hiç dolaştırmadan planımı ve ihtiyaçlarımızı sordular. Bir saatlik bir toplantı sonrası sponsorlarım ikna olmuşlardı. Hayalim artık “hayalimiz” olmuştu. Adını da o gün o masada koymuştuk: Katılım Bülteni…. Sloganımız ise “Değer Katan Habercilik” olarak belirlenmişti.

Günler birbirini kovaladı. Hızla sitemiz kuruldu. Editörlerimiz seçildi. Bir yıllık planımız hazırlandı. Yönetim Kurulu ve Danışma Kurulu teşkil edildi. Birkaç hafta içinde askere gideceğim için ve hiç böyle bir durumla karşılaşmayı beklemediğimden her şeyi inanılmaz hızlı halletmemiz gerekiyordu. Başardık da…

Ve o gün geldi. 7 Kasım 2019!

İlk haberimizi yaptık. Artık biz de vardık.

Bir yıldır hiç durmadan çalışan, sloganımızın hakkını vermek için değer katmaya çalışan Katılım Bülteni bugün tam 1 yaşında.

Büyük hayallerle çıktığımız yolculuğumuza her gün yeni birini katarak devam ediyoruz.

Bu yazının görselinde Katılım Bülteni’nin kuruluş kararının alındığı gün çekilen ve ailemizin ilk üyelerinin bulunduğu fotoğrafı paylaştık. Editörlerimizle, yazarlarımızla, muhabirlerimizle ailemiz bir yılda büyüdü, güçlendi.

Katılım Bülteni ailesi olarak bu yolculukta bizlere eşlik eden tüm takipçilerimiz yürekten teşekkür ediyor ve geçtiğimiz 1 yılda olduğu gibi tüm hayallerimizin gerçekleştirilişinde sizlerle beraber olmaya devam etmeyi, hayalimizin sizlerin de hayalleri olmasını arzuluyoruz…

Saygılarımızla,

Genel Yayın Yönetmeni Recep Almalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir