Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek: “Sağlıkta faizsiz tarafın öncüsü olduk”

Katılım Emeklilik, 2020’nin ilk yarısını faizsiz sağlık sigortaları arasında yüzde 50’lik pazar payıyla lider olarak kapattı

Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, “Altıncı yılımızda BES’in yanı sıra katılım sigortacılığı tarafında da büyümeye devam ediyoruz. Son olarak sağlıkta faizsiz tarafın öncüsü olduk” dedi.

Türkiye’de İlk ve Tek Faizsiz Özel Sağlık Sigortası Hayata Geçirildi

Sincek, 2020’nin ilk yarısını Katılım Sağlık açısından değerlendirdi. Katılım Emeklilik’in BES tarafında 3 milyar 216 milyon lira fon büyüklüğü, 725 bin BES, 175 bin de sigorta sözleşmesi sayılarına ulaşarak istikrarlı büyümesine devam ettiğini belirten Ayhan Sincek, “Sağlıkta da diğer branşlarımızda olduğu gibi kısa sürede çok iyi sonuçlar elde ettik. Geçtiğimiz yıllarda çıkardığımız sağlık ürünlerini bu yıl başında Katılım Sağlık markamız altında birleştirdik. Türkiye’nin ilk ve tek yüzde 100 faizsiz özel sağlık sigortasını hayata geçirdik. Grup Özel Sağlık hizmeti vermeye başladık. Müşterilerimizin esnek seçeneklerle sağlık hizmetlerinden daha uygun fiyata yararlanabilmesini sağladık. İhtiyaca odaklanan ürünlerimiz müşterilerimiz tarafından memnuniyetle karşılandı. Sağlık sigortalarımızda kısa sürede 32 milyon prim üretimi ve yüzde 49,46’lık pazar payıyla faizsiz sağlık kategorisindeki öncülüğümüzü sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

COVID-19 Teminat Kapsamında

Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, yeni poliçelerde COVID-19’a yer verdiklerini belirterek şunları söyledi: “Katılım Sağlık müşterilerimizin ayrıca Covid-19 kapsamındaki olası tanı ve tedavi giderleri, pandemi hastanesi olarak belirlenmiş anlaşmalı özel hastanelerde karşılanıyor. Zamanın ruhuna uygun aksiyonları hemen alabiliyoruz. Örnek olarak pandemi sürecinde Covid 19’u hızlıca kapsam alanına aldık. Yeni poliçelerde de yeni bir madde olarak bu konuya yer verdik. Önümüzdeki dönem için de kısa, orta ve uzun vadeli talep ve beklentileri çıkartarak senaryolar üzerinde çalışıyoruz. Uzaktan hizmet vermeye ve çalışmaya en hızlı geçen ve yüksek verimle pandemi sürecini yöneten sigorta şirketlerinden biriyiz. Değişimleri önceden öngörebilmenin ve değişime hızlı adapte olabilmenin önemini biliyor ve ona göre çalışıyoruz.

Yurtdışı Seyahat Sigortası’yla son iki yıldır umre ve hacca giden vatandaşlarımızı sigortalıyoruz. Misafirim Güvende Sağlık Sigortası ise Türkiye’de yaşayan yabancılara sağlık güvencesi sunarak kolaylık sağlıyor. Katılım Emeklilik olarak her daim insanı ön plana alan yaklaşımımız, bilgi birikimimiz ve teknolojik alt yapımızla faizsiz kategorinin öncüsü olmayı sürdürüyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir