“Katılım Finans Stratejisi Belgesi” Hazırlanıyor

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Göksel Aşan İstanbul Finans Merkezi’nin (İFM) 2022 yılının birinci çeyreğinde açılacağını söyledi. Aşan İFM’nin bir kısmının borsaya açılabileceğini belirtti

Aşan, Ekonomi Muhabirleri Derneği’ne (EMD) yaptığı açıklamada, “İFM projesinin, tamamlandığında, son 10 yılın en önemli projelerinden birisi olacağına inanıyorum… Türkiye Varlık Fonu açısından kârlı bir yatırım. Bütün kiralama işlerini Varlık Fonu üzerinden yapacağız. Hiçbir binayı satmayı düşünmüyoruz; satılık kat, ofis de olmayacak. Önümüzdeki yıllarda, İFM’nin de değerinin artmasıyla, Varlık Fonu bünyesinde kurulan İFM AŞ’nin bir kısmı borsaya açılabilir” dedi.

“KATILIM FİNANS STRATEJİSİ BELGESİ HAZIRLIYORUZ”

Finansal sistemde değişimin büyük bölümünün bankacılık dışı alanda olduğunu da belirten Aşan, “Katılım finansın ruhuna uygun olan risk paylaşımlı finansal hizmetlerin payını artırmalıyız. Bu doğrultuda yıl içerisinde tamamlayıp Cumhurbaşkanımıza arz etmeyi planladığımız bir Katılım Finans Strateji Belgesi hazırlıyoruz. Belgede Katılım Finans’a dair vizyonumuz ve bu alanın geliştirilmesine yönelik stratejileri de kamuoyu ile paylaşmış olacağız” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir