Katılım Sigortacılığı Eğitimi Düzenleniyor

SEGEM, katılım sigortacılığı ürünlerinin satış işlemlerini yapacak kişiler için e-öğrenme yöntemiyle “Katılım Sigortacılığı Eğitimi” düzenliyor

SEGEM nedir?

SEGEM, Sigortacılık Eğitim Merkezi’nin kısaltmasıdır. Sadece sigorta sektörüne yönelik mesleki önemi olan eğitim ve yeterlilik sınavlarını tek bir bünye altında toplamak amacıyla kurulmuştur. SEGEM; sigorta acenteleri, aktüerler, sigorta eksperleri, sigorta ve reasürans brokerleri için ayrı ayrı eğitim ve sınav tarihleri belirlemektedir.

SEGEM’in amacı ülkemizde sigortacılık sektöründe kaliteli hizmet vermek isteyen, eğitimin önemini bu alanda ön plana çıkararak, Türk Sigortacılık Sektörünün gelişmesini üst seviyelere taşımaktır.

SEGEM eğitim nasıl izlenir?

Ödeme işlemi tamamlandıktan sonra başvuru formunu dolduran aday e-öğrenme formatında hazırlanan ve katılımın isteğe bağlı olduğu eğitimlerine 7 gün 24 saat boyunca SEGEM Akademi internet sitesinden ücretsiz ulaşılabilir.

SEGEM’in internet sitesi üzerinden yapılan açıklama şu şekilde:

Bilindiği üzere, 20 Eylül 2017 tarih ve 30186 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Katılım Sigortacılığı Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğin 9 uncu maddesi 3 üncü fıkrası “Teknik personel unvanına sahip kişilerin, katılım sigortacılığı ürünlerinin satış işlemlerini yapabilmeleri, usul ve içeriği Müsteşarlıkça belirlenecek ve münhasıran katılım sigortacılığına yönelik olarak SEGEM tarafından yapılacak eğitime katılmaları ile mümkündür” hükmü amirdir.

SEGEM’in e-öğrenme platformu olan SEGEM Akademi üzerinden izlenebilecek olan Katılım Sigortacılığı Eğitimine 7 Ocak 2019 tarihinde başlayan başvurular 13 Aralık 2019 tarihinde sona erecek. Eğitimler 8 Ocak 2019 – 20 Aralık 2019 tarihleri arasında izlenebilecek.

Eğitimler ve başvuru hakkında daha ayrıntılı bilgiye SEGEM internet sitesinde www.segem.org.tr yayınlanan “Katılım Sigortacığı Eğitimi Başvuru ve Uygulama Kılavuzu”ndan ulaşmak mümkündür.

Kaynak: Sigortacı Gazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir