FAİZSİZ SİSTEMLER

Katılım Sigortacılığı Yönetmeliği Hazır

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurulu (SEDDK) katılım sigortacılığının geliştirilmesi için çalışmalara başladığına dikkat çekti

Katılım sigortacılığında uluslararası alanda söz sahibi olmak için yapılan çalışmaların hızla sürdüğünü ifade eden Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Sigortacılık ve Özel Emeklilik düzenleme ve Denetleme Kurulu (SEDDK) katılım sigortacılığının geliştirilmesi için çalışmalara başladığına dikkat çekti.

Bakan Elvan, “Yenilikçi ve dinamik bir düzenleme geliştirilecek. Atılacak adımlarla farklı uygulamaların önü açılacak ve ülkemizin katılım sigortacılığı alanında dünyada rehber ülke olması hedefleniyor. Uluslararası entegrasyonunu artırmak için yol haritası üzerinde çalışma için çalışıyoruz. Burada hedef ülkemiz sigortacılık ve sektörün kurumsal yeterliliğini yükselterek uluslararası piyasalara uyumunu arttırmak” dedi.

Sabah Gazetesi’nin ‘Sabah 35. Yaş Sektör Buluşmaları’ etkinliğinde konuşan SEDDK Başkanı Türker Gürsoy da katılım sigortacılığı faaliyetlerini yönetmek üzere yönetmelik taslağını hazırladıklarını ve Cumhurbaşkanlığına gönderdiklerini belirtti. Gürsoy, “Bu yönetmelik çerçevesi çok yenilikçi, katılım sigortacılığının genişlemesine engel teşkil eden noktaları aşacak model ortaya koymak ve bunun da Türkiye modeli olarak dünyaya örnek teşkil etmesini umut ediyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir