DÜNYA

KFH, 2019 Yılı IILM Sukuk Programı’nda “En İyi Piyasa Yapıcı”

Uluslararası İslami Likidite Yönetimi Kurumu (IILM), Kuveyt Finans Kurumu’nu (KFH), 2019 mali yılında IILM Sukuk Programı için bölgesel ve küresel bankaların şube11 IILM Piyasa Yapıcıları arasında “En İyi Piyasa Yapıcı” olarak ilk sırayı aldı

S&P tarafından “A-1” olarak derecelendirilen IILM Sukuk programı, 2019 yılında 29 USD Sukuk üzerinden 9 milyar USD’yi aşan likidite sağladı; KFH birinci sırada yer alırken, onu First Abu Dhabi Bank (FAB) ve Standard Chartered takip etti.

KFH Grup Baş Hazine Sorumlusu AbdulWahab Al-Roshood, birçok bölgesel ve küresel banka, finans kuruluşunu içeren bir listede KFH’nin FY 2019’da “En İyi Piyasa Yapıcı” olarak ilk sırayı almasından gurur duyduğunu ifade etti.

KFH’nin sukuk pazarındaki başarı geçmişine sahip olduğunu vurgulayan KFH’nin, IILM ihraçlarında birincil bayi listesindeki öncü pozisyonunun üst üste beşinci kez geldiğini sözlerine ekledi. Bu, Banka’nın bir piyasa yapıcı olarak öncü rolünü teyit etmekte ve Sukuk piyasasını geliştirmede en yüksek verimlilik ve profesyonellik standartlarına ulaşmadaki lider konumunu yansıtmaktadır.

Al-Roshood, KFH Bank’ın çeşitli geleneksel ve İslami finans kurumlarını piyasaya girmeye teşvik ettiği, likiditeyi artırdığı ve İslami finans piyasalarını desteklediği için Sukuk piyasasında bölgesel ve küresel düzeyde kayda değer bir gelişme kaydetmeyi başardığını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir