Kitap Tanıtımı: Asr-ı Saadet’te Ticaret ve Tüccar /Muhammed Emin Yıldırım

Kitap tanıtımlarımıza bugün Muhammed Emin Yıldırım’ın Asr-ı Saadet’te Ticaret ve Tüccar Sahabiler adlı çalışmasıyla devam ediyoruz

İslam Tarihi boyunca bu konularda insanları aydınlatacak eserler yazılmış, İslam’ın ticaret hayatına getirdiği ilkeler anlatılmış ve bu faaliyetlerde insanların kolayca amel etmesine vesile olma amacı güdülmüştür. Bu amaç doğrultusunda yapılan çalışmalar, ülkemizde de artarak devam etmektedir. Tanıtımını yapacağımız eser de böyle bir gayret ve çabanın ürünü olarak gün yüzüne çıkmıştır. Eserin başında yapılan yazar tanıtımına göre, özellikle sahabe ve siyer konularında çalışmaları ile tanınan yazarımız, bu birikimini asr-ı saadette ticaret üzerine yoğunlaştırarak bu çalışmayı meydana getirmiştir. Nitekim bu husus kitabın başlığına da “asr-ı saâdet” ve “tüccar sahabiler” şeklinde yansımıştır.

Eserin içindekiler bölümüne baktığımızda, kitabın söz başı ve giriş bölümü ile başladığını ve dört bölümden oluştuğunu görmekteyiz. 1. Bölüm, Cahiliye Dönemi’nden Asr-ı Saâdet’e Ticarî Hayat; 2. Bölüm, Tüccar Peygamber (sav); 3. Bölüm, Tüccar Sahabiler, 4. Bölüm2 , Asr-ı Saâdet’teki Ticaretin Bilinmeyenleri şeklindedir.

Satın almak için buraya tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir