Kitap Tanıtımı : İslamî Finansta Kurumsal Yönetim / Bilal Soysal

Kitap tanıtımlarımıza bugün Bilal Soysal’ın  İslami Finansta Kurumsal Yönetim  adlı çalışmasıyla devam ediyoruz…

Soysal , 1979 yılında Sivas’ta doğmuş ilk, orta ve lise öğrenimini Sivas’ta tamamlamıştır. 2002 yılında Erciyes Üniversitesi Matematik Bölümünden mezun olmuş 2016 yılında Anadolu Üniversitesi İlahiyat Önlisans Bölümünü bitirmiştir. 2019 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İslam İktisadı ve Finansı Programını yüksek lisansını tamamladıktan sonra  2006 yılında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nda (BDDK) Bankacılık Uzman Yardımcısı olarak başladığı görevini hâlihazırda Bankacılık Başuzmanı olarak sürdürmektedir.

Bir İslâmî finans kuruluşunun varlığını sürdürmesi ve büyümesi için bütün paydaşların kuruluşa güvenini artırmaya yönelik bir kurumsal yönetim anlayışı benimsemesi vazgeçilmezdir.Bu bağlamda İslâmî finans kuruluşlarında kurumsal yönetimin önemli bir parçası, faaliyetlerin fıkhi ilke ve kurallara uyumunu sağlamaya yönelik etkin bir “Fıkhi Uygunluk Yönetim Sistemi vardır.

Bu kitap, İslami finans kuruluşlarında Fıkhi Uygunluk Yönetim Sistemini literatür ve uluslararası standartlar çerçevesinde detaylı olarak anlatmakta, ülkelerin konuya ilişkin yaklaşımlarını yasal düzenlemeler bağlamında yansıtmakta ve Türkiye’nin diğer ülkelere kıyasla durumunu ortaya koymaktadır.

Satın almak için tıklayınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir