Kitap Tanıtımı: Islamic Finance and Banking in Malaysia In 33 Questions For Beginners

Malezya’da uygulanan İslami finans ve bankacılık sisteminin sadece Müslümanlara değil, diğer dinlere mensup bireylere de refah getirdiği görülmektedir. Ayrıca Malezya’nın ICD (Islamic Corporation for the Development of the Private Sector) tarafından yıllardır yayınlanan İslami Finans Geliştirme Raporlarında liderliği bu alandaki başarısını kanıtlamaktadır. Bu başarı, çalışmada ele alınan ekonomik ve finansal verilerle birlikte incelendiğinde açıkça görülmektedir.

Kitap, tüm İslam toplumlarına ve insanlığa örnek olacak bu sistemi kısaca tanıtmayı amaçlamaktadır. Kitap hazırlanırken Malezya’daki İslami Finans ve Bankacılık sistemi ile ilgili önemli sorular belirlenerek kısa ve ikna edici cevaplar verilmeye çalışılmıştır.

Kitap, Malezya Hakkında Genel Bilgiler, Malezya Ekonomisi Hakkında Genel Bilgiler, Malezya’da İslami Bankacılık ve Kullanılan Yöntemler, Malezya’da İslami Finans, Malezya’da Yatırım Araçları ve Malezya’da Sosyal Projeler ve Destekler olmak üzere 6 bölümde 33 kritik soruyu içermektedir.

Editörler: Yavuz Turkan, Dzuljastri bin Abdul Razak, Mustafa Omar Muhammed

Kitap için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir