Kitap Tanıtımı : Türev Piyasalar / Doç. Dr. Ayben Koy

Kitap tanıtımlarımıza bugün Doç. Dr. Ayben Koy’un  Türev Piyasalar adlı çalışmasıyla devam ediyoruz…

Doç. Dr. Ayben Koy İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Finans Doçenti olarak görev yapmakta ve İstanbul Üniversitesi’nden Finans Doktorasına sahiptir.Finansal ekonometri alanında bir kitabın ortak yazarıdır. Aynı zamanda araştırma alanları arasında türev piyasalar, sermaye piyasaları ve doğrusal olmayan ekonometrik analizler bulunmaktadır.

Araştırma alanları arasında olan  Türev piyasalar, vadeli işlem sözleşmeleri, opsiyonlar, swap sözleşmeleri hakkında bilgi almak ve emtia piyasalarının işleyişini bol örnekli olarak okuyup anlamak isteyenler için gördüğü yoğun ilgi üzerine kısa sürede güncellemiş, yeni finansal türev örnekleri ekleyerek 3. baskısı olan Türev Piyasalar kitabını okurlarına sunmuştur.

Küreselleşmiş ve her geçen zaman diliminde yeni ürünlerin oluşturulduğu türev piyasaları çıkış noktasından hareketle emtia türevleri açısından ele alan kitapta, piyasaların işleyişi, riskten korunma ve strateji örnekleri altın, alüminyum gibi emtialar üzerinden çok sayıda sayısal örnekler ile hazırlanmıştır. Kitabın devam eden baskıları finansal türev örnekleri ile genişletilmiştir.Eser, lisans ve lisansüstü öğrenciler, akademisyenler ve finans piyasası profesyonellerinin faydalanabileceği nitelikte hazırlanmıştır.

 

Satın almak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir