“Kitle Fonlaması ve Sunduğu İmkanlar Çalıştayı” Tamamlandı

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İslam Ekonomisi ve Finansı Araştırma Merkezi (İSEFAM) tarafından düzenlenen “Kitle Fonlaması ve Sunduğu İmkanlar Çalıştayı” 12 Şubat 2020 tarihinde gerçekleştirildi

Programda konuşma yapan Sakarya Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, İslam dünyasında hem ekonomik olarak hem de finans piyasasına hakimiyet anlamında durumlarının çok iyi olmadığını belirterek, “Üzerimize düşen görevler var. Bu kuşatılmışlıktan, esas itibarıyla bu üretememekten nasıl kurtulabiliriz? Buna yoğunlaşmamız lazım.” ifadesini kullandı.
Akademik olarak bilginin edinilip yayılması gerektiğini ifade eden Savaşan, “Diğer taraftan yeni bilgiler üretmeli ve bu bilgileri uygulamaya sokmalıyız. Kitlesel fonlama gibi İslami finans araçlarına ilişkin yasal düzenlemeler hızlı bir şekilde yapılıyor. Bizim bu alanda çalışan hocalarımızın da katkıyı ivedilikle vermesi, İslami finans araçlarının daha fazla yaygınlaşmasına katkı sağlayacaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

İSEFAM Müdürü Prof. Dr. Mustafa Çalışır da merkezin amaçları ve hedeflerden bahsetti.

Kapanış panelinde finansal sistemin merkezinde olan güven unsuruna vurgu yapılarak, güven zedelenmesi probleminin aşılmasının sistemin gelişimi açısından elzem olduğu belirtildi.

Toplam üç oturum ve bir panelden meydana gelen çalıştaya yoğun katılımın olduğu görüldü. Çalıştay, konuşmacılara katılım belgelerinin takdimi ile son buldu.

 

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir