KOSGEB Acil Destek Kredisi Ziraat Katılım’da!

Malatya ve Elazığ’da meydana gelen deprem dolayısıyla mağdur olan İşletmelere verilecek olan 1 yıl ödemesiz faizsiz KOSGEB Acil Destek Kredisinde protokol imzalandı

Malatya ve Elazığ’da meydana gelen deprem dolayısıyla mağdur olan İşletmelere verilecek olan 1 yıl ödemesiz sıfır faizli KOSGEB Acil Destek Kredisinde protokol imzalandı. İşletmeler, mağduriyetini Valilik ya da kaymakamlıklar aracılığı ile belgeledikten sonra kredilerini alabilecek.

KOSGEB Başkanı Cevahir Uzkurt, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla başlatılan KOSGEB Acil Destek Kredisi Programı’na Elazığ ve Malatya’da depremden etkilenen KOBİ’lerin tamamının başvurabileceğini bildirdi.

Konuyla ilgili bilgi veren KOSGEB İl Müdürü Murat Seki, şu ifadelere yer verdi,  Elazığ ve Malatya İllerinde 24.01.2020 tarihinde meydana gelen deprem afetinden etkilenen ve bu durumunu ilgili resmi makamlardan (Valilik, Kaymakamlık)belgeleyen KOSGEB Veri Tabanı’na kaydı onaylı işletmelere uygun koşullarda finansal destek sağlamak amacıyla Elazığ ve Malatya İlleri Acil Destek Kredisi Protokolü imzalanmış olup, Program başlamıştır. Bahse konu Acil Destek Kredisi Programı; İşletme başına üst limiti 100.000TL, faizsiz,  ilk 12 ayı ödemesiz, kalanı üçer aylık eşit taksitler halinde ödemeli toplam 36 ay vadeli, olarak uygulanacaktır.”

PROGRAMDA YER ALAN BANKALAR:

T.C. Ziraat Bankası A.Ş.

Halk Bankası A.Ş.

Akbank T.A.Ş.

Denizbank A.Ş.

T.Garanti Bankası A.Ş.

T.İş Bankası A.Ş.

T.VakıflarBankası T.A.O.

Türk Ekonomi Bankası A.Ş.

Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.

Ziraat Katılım Bankası

Teminat sorunu yaşayabilecek işletmelere yönelik olarak Kredi Garanti Fonu AŞ. De protokole taraf olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir