KT Bank Büyümeye Devam Ediyor

Frankfurt, Berlin, Mannheim ve Köln’de şubeleri bulunan KT Bank AG, şube ağını genişleterek beşinci şubesini Almanya’nın Münih şehrinde açtı

Faizsiz katılım bankacılığı ve etik prensiplere göre geliştirdiği ürün ve hizmetlerini; bireysel, ticari ve kurumsal müşterilere birebir şubeden sunan KT Bank; ücretsiz cari hesap, Birikimli Katılma Hesabı, Almanya ve Türkiye gayrimenkul finansmanı, işletme finansmanı, taksitli ödeme kartı Jetzz Kart gibi avantajlı fırsatlar sağlıyor. KT Bank geniş ürün seçenekleri ve sağlam altyapısı ile bölge insanımıza avantajlı finansal hizmetler ve çözümler üretiyor.

KT Bank AG Genel Müdürü Ahmet Kudsi Arslan: “KT Bank olarak bankacılık ürünlerini şube, online veya mobil uygulama ile kolaylaştırarak müşterilerimize sunuyoruz. KT Mobil ekibimiz ve FinTech çözüm ortaklarımızla  Almanya genelinde hizmet sağlıyoruz. Başta bölge insanımıza hizmet etmek ve artan talepleri karşılamak, yerinden hizmet etmek amacıyla Almanya’nın güneyi Münih’te 5. şubemizi açtık.” dedi.

Rakamsal hedeflerine ulaşan KT Bank’ın Münih’te açtığı 5. şube; Almanya’daki katılım bankacılığının başarısında, önemli bir kilometre taşı oluşturuyor.

KT Bank AG’nin Münih şube açılışı; Münih ve çevresinde bulunan resmi, iş dünyası ve sivil toplum kuruluş temsilcilerini de bir araya getirdi. Açılışa Başkonsolos Mehmet Günay, STK yöneticileri, KT Bank AG Genel Müdürü Ahmet Kudsi Arslan, basın mensupları ve davetliler katıldı.

Münih’in merkezinde Altheimer Eck 3 numaralı adreste açılan KT Bank’ın yeni şubesinde, bankacılık alanında tecrübeli ve çok dilli 4 personel görev yapacak.

KT Bank AG, Almanya’da İslami bankacılık prensiplerine uygun ve aynı zamanda şeffaf bir şekilde, müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda kapsamlı finans ürün ve hizmetleri sunan ilk bankadır. Almanya’da bir ilki gerçekleştiren KT Bank AG, kalıcı çalışma modeliyle, tercih edilen ilk banka olmayı hedefliyor.

Frankfurt am Main’da olan banka, Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş.’nin %100 iştirakidir. Kuveyt Türk, Almanya’da ilk temsilciliğini 2004 yılında açmıştır. Bu zaman içerisinde önemli çalışmalar gerçekleştirmiş ve İslami Bankacılığı etik ve toplumsal değer bilinciyle kamuya tanıtmıştır. 2010 yılında “Üçüncü Ülkeler Yatırım Aracılığı” lisansı ile Almanya pazarına girmiştir. Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş., 2012 yılı Ekim ayında banka lisansı almak için Alman Gözetim Otoritesine [Bundesanstalt für Finanzdienstleistungsaufsicht (BAFIN)] başvuruda bulunmuştur. Mevduat toplayabilmek ve kredi verebilmek için gerekli lisans 2014 yılı aralık ayında verilmiştir. Böylelikle KT Bank Alman hukuku hükümlerince Yatırım Kredi Kuruluşu statüsüne girip, Alman Bankaları Tasarruf Mevduatı ve Sigorta Fonu [Entschädigungseinrichtung deutscher Banken GmbH (EdB)] üyesi olmuştur.  Diğer Avrupa ülkelerinede de İslami bankacılığa uygun ürünleriyle hizmet vermek KT Bank AG nin uzun vadeli planları arasındadır.

 

Kaynak: Muhbirce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir