Kuveyt Türk 2020 Yılı MT Programı Başvuruları Başladı

Türkiye’nin önde gelen katılım bankaları arasında yer alan Kuveyt Türk, 2020 yılı faaliyetlerine büyük bir hızla devam ediyor. Kariyerine katılım bankacılığı alanında muhteşem bir yol çizmek isteyen adaylara sayısız ve çeşitli imkanlar sağlayan Kuveyt Türk, MT programı ile geleceğin yöneticilerini de istihdam ediyor. Kuveyt Türk Katılım Bankası kurumsal internet sitesi üzerinde yer alan kariyer sayfasında bankanın 2020 yılı MT programı başvurularının resmen başladığı duyuruldu

Yoğun eğitim sürecinin ardından adaylar, eğitim sürecinde yapılan ölçme-değerlendirmeye ve kariyer hedeflerine göre şube veya genel müdürlükteki birimlerde kariyerlerine devam etme imkânına sahip oluyor. Program kapsamında işe alınan MT’lere Kuveyt Türk tarafından finanse edilecek MBA yapma imkânı da sunuluyor. Kuveyt Türk’ün bireysel kariyer planlama ve kariyer yönetimi desteği de verdiği MT’ler, rekabetçi ve performans bazlı ücretlendirme ve diğer yan haklardan da yararlanabiliyor.

MT Programı (Management Trainee Programı) Nedir?

MT programı, Kuveyt Türk Katılım Bankası gelecek senelerde başarısını sürdürecek, çok daha üst seviyelere çıkaracak yöneticileri yetiştiren programdır.

MT seçme sürecini başarı ile sonlandıran kişiler ilk aşamada temel bankacılık eğitimleri ile birlikte kişisel gelişim eğitimlerini alır ve tamamlarlar. Adaylar eğitim programlarının parçası olan rotasyon eğitimlerine de katılırlar. Bu eğitimlerle kişiler hem değerlendirme sürecinde hem de değerlendirme sonrasında aldıkları geri bildirimlerle birlikte kendilerini daha iyi tanıma fırsatı bulurlar. Eğitim bittiğinde ise MT’ler kariyer hedefleri ve eğitim sürecindeki gerçekleşecek ölçme ve değerlendirmelere göre şube ve genel müdürlük birimlerinde bankacılık kariyerlerine devam ederler.

Eğitim sonrasında tüm şartların sağlanması durumunda ücretinin tamamı banka tarafından karşılanarak ücretsiz Yüksek Lisansimkanı sağlanır. Bu imkan ülkemizde MT programları arasında ilk ve tektir.

MT Programları ile Adaylara Hangi İmkanlar Sağlanacak?

Ücretsiz Yüksek Lisans, Özel MT Eğitim Programı, Özel Ücretlendirme, Özel Kariyer Planlama ve Kariyer Yönetimi.

 • Ücretsiz Yüksek Lisans: Adaylara eğitimlerine ve çalışma hayatlarına paralel olarak Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından finanse edilecek eşzamanlı yüksek lisans yapma olanağı.
 • Özel MT Eğitim Programı: Piyasanın önde gelen eğitim firmaları tarafından tasarlanan Kuveyt Türk Özel MT Eğitimi’ne katılım imkanı.
 • Özel Ücretlendirme: Performans ve rekabetçi bazlı ücretlendirme ve bankacılık sektöründe ilk olarak esnek yan haklar.
 • Özel Kariyer Planlama ve Kariyer Yönetimi: Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın profesyonel, bireysel kariyer planlama ve kariyer yönetimi desteği, Kuveyt Türk Kariyer Temsilcileri tarafından yakından takip edilme imkanı.

Adaylarda Hangi Kriterler Aranıyor?

 • Tüm adayların 2018-2019 yılında mezun olmuş olmaları ya da 2020 yılı içerisinde mezun olabilecek pozisyonda olmaları,
 • 27 yaş ve altında olmaları,
 • Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinin örgün öğretim yapan 4 senelik İktisadi ve İdari Bilimler ya da Mühendislik Fakültesi’nden mezun olmaları,
 • İleri seviyede İngilizce biliyor olmaları,
 • Analitik düşünme ve problem çözme yeteneklerinin gelişmiş olması,
 • Stratejik bakış açısına sahip olmaları,
 • Her zaman müşteri odaklı çalışma performansı gösterebilmeleri,
 • İnsan ilişki ve iletişimlerinin son derece iyi olması,
 • Kendilerine her zaman güvenmeleri ve ikna yeteneklerinin gelişmiş olması,
 • Teknolojiyi her zaman yakından takip etmeleri ve ilgi duymaları,
 • Katılım Bankacılığı alanında çalışmak, kariyer yapmak istemeleri gerekmektedir.
 • İkinci bir yabancı dil bilen adayların başvuruları ise ön değerlendirmeye alınacaktır.

Peki MT 2020 İşe Alım Süreci Nasıl Olacak?

Şartları sağlayan adaylar ile olarak video mülakat ve online genel yetenek sınavına davet edilecekler. Bu sınavlarda başarılı olanlar kişilik envanteri, online İngilizce sınavı, yetkinlik bazlı insan kaynakları mülakatı, sunum ve grup çalışmaları, üst yönetimin katılım gösterdiği panel mülakatı olacak.

Başvuru için:  https://bit.ly/2u97NEU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir