Kuveyt Türk, Tohum Kart’ın Kâr Payı Oranını Düşürdü!

Kuveyt Türk, 12 aya kadar ödemesiz dönemli alışverişlerde Tohum Kart’a uyguladığı kâr payı oranını aylık yüzde 0.89’a indirdi

Kuveyt Türk, farklı sektörler için özel olarak geliştirdiği ürünleriyle reel ekonomiyi desteklemeye devam ediyor. Banka bu doğrultuda çiftçilere, tarım harcamalarını hasat zamanı ve esnek vade yapısıyla ödeme imkânı sağlayan Tohum Kart’a uyguladığı kâr payı oranını aylık yüzde 0.89’a indirdi.

Tohum Kart Nedir ?

Tohum Kart, tarımsal faaliyetlerde ihtiyaç duyulan mazot, gübre, zirai ilaç, tarımsal ekipman, tohum ve fide alımlarını hasat dönemine kadar erteleyebileceğiniz bir ticari kredi kartıdır.

Tohum Kart’ın Sağladığı Avantajlar

Tohum Kart’ın kart ücreti bulunmuyor. Çiftçiler, Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubelerinden TARSİM (Türkiye Tarım Sigortaları Sistemi) yaptırabiliyor, ödemelerinde ise Tohum Kart’ın bir yıla kadar erteleme avantajından yararlanabiliyor.

Üye iş yeri şartı olmadan yapılan tüm işlemler bir yıl ödemesiz döneme kadar vadelendirilebiliyor. Anlaşmalı üye iş yerlerinde yapılan harcamalarda herhangi bir vade farkı alınmıyor. Esnek vade yapısı sayesinde ekstre tarihleri 2-12 ay arasında olacak şekilde belirlenerek farklı periyotlarda ödeme imkânı sunuluyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir