Kuveyt Türk, Türkiye İzcilik Federasyonu ve ÇEKUD’dan İşbirliğiyle Büyük Çevre Hareketi

81 İle 81 Bin Tohum Topu, Milli Ağaçlandırma Günü Faaliyetleri Kapsamında Doğayla Buluşuyor

Kuveyt Türk, Türkiye İzcilik Federasyonu ve ÇEKUD’un işbirliğiyle gerçekleşen Milli Ağaçlandırma Günü faaliyetleri, 11 Kasım’da başladı ve ilk etapta 22 ilde tohum toplama etkinlikleri düzenlendi. Bu kapsamda, depremzede izcilerin ağustos ayında Beykoz’da düzenlenen ‘Asrın Dayanışması Yaz İzci Kampı’nda ürettikleri 81 bin tohum topu, Kuveyt Türk’ün desteğiyle doğayla buluşturuluyor.

Faaliyet, şehirlerin yağış durumuna bağlı olarak aralık ayı sonuna kadar devam edecek. Türkiye İzcilik Federasyonu’nun İstanbul Beykoz İzcilik Kamp ve Eğitim Merkezi’nde düzenlenen ‘Tohumdan Fidana: 81 İle 81 Bin Tohum Topu’ etkinliğine, yaşları 10-15 arasında değişen 1500’e yakın izci katıldı. Bu kamp, ÇEKUD’un koordinasyonunda gerçekleşti ve depremzede izci öğrencilerin eliyle üretilen tohum topları, her biri bin adet olmak üzere Türkiye genelinde 81 ile gönderildi.

Kuveyt Türk Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aslan Demir, çevresel sürdürülebilirliğe ve çevre bilincinin artmasına olan katkılarını vurgulayarak, Türkiye İzcilik Federasyonu’nun ‘Asrın Dayanışması Yaz İzci Kampı’na ve ÇEKUD’un ‘Tohumdan Fidana: 81 İle 81 Bin Tohum Topu’ projesine verdikleri destekten duydukları memnuniyeti dile getirdi. Demir, deprem sonrası gösterilen yardımseverlik ve izcilerin tohum toplarıyla sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlamasının anlamını önemsediklerini belirtti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir