EKONOMİ-FİNANS

Kuveyt Türk’ten Araç Sahibi Olmak İsteyenlere Büyük Fırsat!

Kuveyt Türk, otomotiv sektörüne ve ülke ekonomisine katkı sunmak için araç finansmanındaki kâr oranlarını 0,99’a, Kuveyt Türk ürünlerini kullanan müşteriler için kâr oranlarını 0,96’a indirdi

Kuveyt Türk Katılım Bankası, finansman oranlarını değiştirdi. Banka, konut ve araç finansmanlarındaki kâr oranlarını düşürdüğünü duyurdu. Bankadan konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, araç finansmanı kâr oranı 0,99’a, Kuveyt Türk ürünlerini kullanan müşteriler için kâr oranlarını 0,96’a indirdi.

Araç Finansmanı Özellikleri

  • Sıfır ve ikinci el binek araçlarda, tüketicilere TL ve döviz olarak finansman sağlanır.
  • 2. El araç finansmanlarında 8 yaşa kadar finansman desteği sağlanmaktadır. Ancak, kullanılacak aracın yaşı ve kullandırılan finansmanın vadesi toplamı 108 ayı geçmeyecektir. (6 yaş için maksimum 36 ay, 7 yaş için maksimum 24 ay ve 8 yaş için maksimum 12 ay vade)
  • Asgari peşinat yüzdeleri tür ve modele göre değişebilir.
  • Sıfır ve ikinci el binek taşıtlar, kasko değerinin 120.000 TL’ ye kadar kısmı için yüzde 70’i, 120.000 TL’yi aşan kısmı için yüzde 50’si oranında finanse edilebilir.
  • Araç finansmanlarındaki vade sınırlaması sıfır araçlarda satış değeri 120.000 TL ve altında olan araçlar için 60 ay, üzerinde olan araçlar için ise 48 aydır. 2. El araçlar için satış değeri yerine kasko değeri dikkate alınır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir