EKONOMİ-FİNANS

Kuveyt Türk’ten KAÇUV’a “Umutlu Kutular” Desteği!

Kuveyt Türk, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın “Umutlu Kutular” projesine destek vererek kanser hastalığıyla mücadele eden çocukların ve ailelerinin hijyen ihtiyaçlarını karşıladı

“Değerlerimizle büyüyoruz” anlayışıyla  birçok sosyal sorumluluk projesini hayata geçiren Kuveyt Türk, sivil toplum kuruluşlarına ve yardım kampanyalarına desteğini sürdürmeye devam ediyor.

Kuveyt Türk, çocuklar için harekete geçerek, kanser tedavisi gören çocukların ve ailelerinin hijyen ihtiyaçlarını karşılayamak amacıyla  paketler hazırladı.

Her yıl 23 Nisan haftasında KAÇUV hayata geçirdiği projelere katkı veren Kuveyt Türk, bu yıl da Umutlu Kutular projesine destek vererek yaptığı bağışla ailelerin 3 aylık ihtiyacını karşılıyor. Bu kutularla kanser hastalığı ile mücadele eden çocukların maske, dezenfektan, eldiven, sabun gibi hijyen ihtiyaçları gideriliyor.

KAÇUV II. Aile Evi hizmete girdi

Kuveyt Türk, 2013 yılından bu yana 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’na destek kampanyaları düzenliyor. Son sekiz yıldaki toplam bağış miktarı 2 milyon 900 bin TL’yi aştı. Bağışlarla yapılan KAÇUV II. Aile Evi, 22 Ocak 2020 tarihinde hizmete açıldı. KAÇUV Aile Evi, çocuklarının kanser tedavisi için Anadolu’dan İstanbul’a gelen ve barınma sorunu yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere hizmet veriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir