Limak Doğu Anadolu Çimento Katılım Endeksine Uygunluğu ile Halka Arz Oluyor

Limak Doğu Anadolu Çimento’nun halka arzı için talep toplama süreci 14-15-16 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek

Şirket, sermaye artırımı ve ortak satışı yoluyla yapılacak halka arzda pay başına satış fiyatını 16,20 TL olarak belirledi. Halka arz sonrasında şirketin sermayesinin yaklaşık %30’u, Borsa İstanbul’da Yıldız Pazar’da “LMKDC” koduyla işlem görmeye başlayacak.

Halka arz sürecinde konsorsiyum liderliğini Halk Yatırım üstlenecek. Limak Doğu Anadolu Çimento, Şanlıurfa’da yer alan ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük şehri olan Şanlıurfa’da kurulu bir fabrikaya sahip. Fabrika, 875 bin metrekarelik bir alanı kapsayarak yılda yaklaşık 2,2 milyon ton çimento ve 1,5 milyon ton klinker üretim kapasitesine sahip.

Şirket, halka arzdan elde edilecek gelirin tamamını büyüme hedeflerinde kullanacak. Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri’nde satışlarını artırmayı planlıyor.

Ayrıca, şirketin finansal borçsuz ve mahzurlu bir gelire sahip olmaması, İslami finans açısından uygun olduğunu göstermektedir. Şirket İslami finans prensiplerine uygunluğu test edilmiş ve katılım endeksi için uygun bulunmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir