Maldivler’de İslami Sermaye Piyasaları Çalıştayı Düzenlendi

25 – 27 Kasım 2019 tarihleri arasında İslami Araştırma ve Eğitim Enstitüsü (IRTI) ve Maldivler Sermaye Piyasası Geliştirme Kurumu (CMDA) ortaklığıyla İslami Sermaye Piyasaları Çalıştayı düzenlendi

Çalıştay,  Islamic Research and Training Institute (IRTI) ve Maldives Capital Market Development Authority (CMDA) tarafından düzenlendi.

Düzenlenen eğitim programında İslami sermaye piyasasında özellikle portföy yönetimi yaklaşımıyla İslami fon yönetimi, Şer’i tarama süreci, varlık tahsis stratejileri, varlık yönetimi endüstrisinin muhasebe işlemleri ve İslami sabit yatırım yönetimi gibi konular üzürinde duruldu.

Çalıştayda ,varlık portföyü yöneticileri, brokerler, bayiler, yatırım danışmanları, düzenleyiciler, Şer’i danışmanlar, finans endüstrisi operatörleri ve akademisyenlerden olmak üzere  farklı finans kurumlarından yirmi yedi katılımcı yer aldı.

Programın açılış konuşmasında Maldivler İslam Üniversitesi Rektör Yardımcısı Profesör İbrahim Zakariyya Moosa, çalıştayın düzenlenmesinde IRTI ile işbirliğinden oldukça memnun olduğu söyledi . Aynı zamanda  Çalıştayın yetkililere İslami finans endüstrisindeki çağdaş zorluklarla yüzleşebilmek için ileri düzeyde bilgi sağlayacağını belirtti.

IRTI Öğrenme Uzmanı Bay Mohamed Abdeltawab, IRTI ve CMDA arasındaki işbirliğinin önemini dile getirdi.

IRTI (Islamic Research and Training Institute) Nedir ?

İslam Araştırma ve Eğitim Enstitüsü (IRTI), İslam Ekonomisi ve Finansı’nda bilgi yaratma ve yayma ve İsDB Üyesi Ülkelerin sürdürülebilir kalkınmasına katkıda bulunmak için İslami Finans kullanımını teşvik etmekten sorumlu olan İslam Kalkınma Bankası (IsDB) Grubu’nun bir üyesidir.  IsDB Grubu’nun 10 Yıllık Stratejisi ve Başkanın Beş Yıllık Programı çerçevesinde IRTI, bilgiye dayalı sürdürülebilir kalkınma için bir katalizör olarak çalışmaya devam etmektedir.

Kaynak: Islamic Microfinance News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir