Malezya Fintech Şirketi Zekat Yönetim Sertifikasını Başlattı

Zekat, dünya çapında yoksullukla mücadele için bir araç olarak giderek daha fazla önem kazanıyor. UNICEF ve UNHCR gibi büyük dünya kuruluşları sorunlarına bir çözüm olarak Zekat’a derin bir ilgi duyuyorlar

IBF Net, 2007 yılında Uluslararası İslami Finans Forumu (IIFF) tarafından Küresel Mükemmellik Ödülü’ne layık görülen lider bir eğitim sağlayıcısıdır. İslami bankacılık, sigorta ve yatırım alanlarında ilk sertifikasyon programlarını geliştiricilerinden biridir.

 IBF Net, endüstri uzmanları tarafından yönetilen Uluslararası İslami İşletme ve Finans Enstitüsü (IIIBF) aracılığıyla, Zekat Yönetimi’nin sanat ve biliminin öğrenilmesine kapıları açmak için en son teknolojiye sahip bir sertifika oluşturdu. 

IBF Net CEO’su Mohammed Alim’e göre, organizasyon, belki de dünyada türünün ilk örneği olan bu çevrimiçi kursu tasarlamak için alandaki en iyi fikirleri getirdi. Uluslararası Danışma Kurulu, akademiden ve sektörden bilinen uzmanlardan oluşur. İçerikler İngiltere Ulusal Zakat Vakfı’nın Şeriat ekibi tarafından kapsamlı bir şekilde incelenmiş ve onaylanmıştır ayrıca program Malezya Finans Akreditasyon Kurumu tarafından onaylanmıştır. Ders çok çeşitli konuları kapsar ve öğrenciye Zakat fonlarını harekete geçirme, tahsis etme, yönetme ve dağıtma bilgisini kazandırır. Program iki dilde sunulmaktadır – İngilizce ve Bahasa Endonezya. Önümüzdeki ay programın Türkçe versiyonunun çıkması bekleniyor.

 

Kaynak: Salaam Gateway

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir