‘Malezya İslami Bankacılıkta Öncü Rolünü Sürdürecek’

Maliye Bakanı Yardımcısı Amiruddin Hamzah: Malezya, İslami bankacılık mezunlarını başka ülkelerde çalışmak üzere yetiştirmeyi planlıyor

Yerel basında çıkan haberlere göre Malezya, dünya çapında hızla büyüyen “İslami bankacılıkta küresel lider” sektörü olarak tanınıyor. Malezya Maliye Bakanı Yardımcısı Amiruddin Hamzah, “İslami bankacılıkta öncü olarak görülüyoruz ve bu pozisyonu korumak istiyoruz” dedi. Bernama haber ajansı tarafından aktarılan bilgiye göre Hamzah, “Bu sektör en iyi kariyer fırsatlarını sunuyor ve mezunlarımızın çoğu İslami bankacılık alanından.” dedi.

Malezya’nın İslami bankacılık sektörünü güçlendirme ve muazzam istihdam olanakları yaratma kapasitesinin altını çizen Hamzah, “Bu ‘takaful’ [İslami sigorta] sadece ülkede kullanım için değil, aynı zamanda başka ülkelerde kullanılacak yeteneği de ihraç etmeyi planlıyoruz.” dedi.

Sektörün dünya çapında artan önemini vurgulayan Hamzah, gayrimüslim ülkelerin bile kendilerini sektörde “küresel merkezler” olarak konumlandırmakta zorlandıklarını sözlerine ekledi.

 

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir