Mısır, Bütçe Açığını Finanse Etmek İçin 2 Milyar Dolarlık Geleneksel İslami Finansman Tesisi İmzaladı

Mısır Maliye Bakanlığı, devletin bütçe açığını finanse etmek ve yerel ekonomiyi desteklemek için 2 milyar dolar değerinde ilk geleneksel ve İslami finansman tesisini imzaladı

Açıklamada, iki kuruluşun bir grup İslami ve konvansiyonel finansör seçmek için halka arz başlattığı ve abonelik kapsama oranının teklif değerinin 1,75 katına çıktığı belirtildi.

Ana yetkili düzenleyiciler ve teklif yöneticileri arasında Mashreq Bank, ABC Islamic Bank, British Standard Chartered Bank, Islamic HSBC, Arab Banking Corporation (ABC) ve Japon Sumitomo Mitsui Banking Corporation bulunmaktadır.

Ek olarak, ana yetkili düzenleyiciler arasında Abu Dabi İslam Bankası, Kuveyt El Ahli Bankası, İslami Dubai Bankası, İslami Sharjah Bankası ve İslam Emirliği Bankası yer almaktadır.

Emirates NDB Group CEO’su Fahd Abdel-Kader Al-Qassim, abonelik sürecinin başarısının Mısır’ın gelişmekte olan piyasalar arasındaki olumlu konumunu ve ülke ekonomisine yatırımcıların artan güvenini kanıtladığını söyledi.

El Kasım, bankanın Mısır’ın gelecekteki finansman gereksinimlerinde etkili bir rol oynama arzusunu dile getirdi. Anlaşmanın, hızla değişen pazar ortamı ve her türden en iyi finansman çözümlerini sağlama becerisi ışığında, Emirates NBD’nin küresel stratejik müşterilerine olan bağlılığını doğruladığını açıkladı.

Emirates NDB Group Genel Müdürü Andy Kernz, teklifin Mısır ekonomisinin gücünü kanıtladığını ve artan aboneliklerin Mısır’ın uluslararası ve bölgesel yatırımcılar arasındaki güçlü konumunu gösterdiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir