Moody’s: Çoğu Ekonomi 2022’ye Kadar Salgın Öncesi Faaliyet Seviyelerine Dönemeyecek

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, çoğu ekonominin 2022’ye kadar salgın öncesi faaliyet seviyelerine dönemeyeceğini bildirdi

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, pandeminin birçok sektör ve ülke için hala önemli bir kredi riski oluşturduğunu belirterek, salgının azaldığı ancak Covid-19’un tamamen bitmeyeceğine dikkat çektiği açıklamada, çoğu ekonominin 2022’ye kadar salgın öncesi faaliyet seviyelerine dönemeyeceğini bildirdi.

Kredi derecelendirme kuruluşundan yapılan açıklamada, Dünya Sağlık Örgütü’nün 11 Mart 2020’de Covid-19’u pandemi ilan etmesinden itibaren geçen bir yılda, virüsün küresel ekonomiyi alt üst ettiği ve tahvillerdeki artışla birlikte kredi düşüşünü tetiklediği anımsatıldı.

Covid-19 salgınının hala birçok sektör ve ülke için önemli kredi riskleri oluşturduğu belirtilen açıklamada, ancak bu yıl 2020’ye kıyasla daha az derecelendirme eylemi gerçekleşmesinin ihtimali olduğu kaydedildi.

Açıklamada, salgın hafifledikten sonra politika eylemlerinin ekonomik faaliyeti ve finansal piyasaları desteklemeye devam edeceği aktarıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir