Mülteci Zekat Fonu ile 3.451 Aileye Yardım Edildi

Çevrimiçi Zekat Dağıtım Raporuna göre, 23 Haziran’a kadar 4.772.920 $ toplandı. Bu miktar 10.611 bağışçıdan geldi ve 3.451 aileye yardım edildi

Ghrawi, Salaam Gateway UNHCR’ın stratejik ortaklıklar aracılığıyla Mülteci Zakat Fonu’nu güçlendirmeye ve genişletmeye devam edeceğini, dağıtım erişimini artıracağını ve bağışçılarla bağış ve iletişim hatlarını daha da basitleştirmek için “yeni ve yenilikçi” araçlar ve ürünler sunacağını söyledi.

Ajans ayrıca, mültecilere ve ülke içinde yerinden olmuş kişilere fayda sağlamak için yeni İslami hayırseverlik yolları ve araçları geliştirme çabaları içerisinde olduğunu belirtti.

14 Haziran’da, uluslararası insani yardım kuruluşları için Zakat yönetişim standartları oluşturmak ve İslami hayırseverliğin diğer alanlarını geliştirmek için İslami Finansal Kurumlar Muhasebe ve Denetim Kuruluşu (AAOIFI) ile bir ortaklık ilan etti.

Ghrawi, bu hafta Salaam Gateway’e yaptığı açıklamada, BMMYK’nın ajansın şeffaflık ve raporlama sürecinin “temel direklerinden” biri olarak bu yıl içinde ikinci İslami Hayırseverlik raporunu yayınlayacağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir